Wydarzenia Cieszyn

Zdobywają góry, zdobywają GOT

W styczniu skoczowianie zdobyli Jaworowy koło Trzyńca. Fot. Koło Miejskie PTTK w Skoczowie

Dwanaście górskich eskapad, czyli po jednej w każdym miesiącu, zaplanowali w tym roku działacze skoczowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Pierwsze dwie już się odbyły. W styczniu skoczowianie wybrali się na Jaworowy i Ostry koło Trzyńca, natomiast w lutym zdobyli Szyndzielnię, Klimczok i Błatnią. Do końca roku zamierzają zorganizować jeszcze wycieczki m.in. w Beskid Żywiecki, Góry Choczańskie, Słowacki Raj, Tatry Zachodnie czy Jesioniki.

Cykl wycieczek „Zdobywaj góry, zdobywaj GOT” od lat cieszy się sporą popularnością, wnosząc spory wkład w propagowanie górskiej turystyki wśród mieszkańców Skoczowa. Oferta Koła PTTK adresowana jest bowiem do wszystkich, a w górskich eskapadach mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 12 lat (młodsze pod opieką rodziców), są zdrowe, posiadają mocne buty i nieprzemakalną kurtkę.
Jak czytamy na stronie internetowej Koła PTTK, dodatkowo nowością w ofercie skoczowskiego PTTK mają być w tym roku samochodowe wycieczki dla emerytów (i innych chętnych), które będą się odbywały w środy (ale tylko w pogodne dni). Szczegółowych informacji na ten temat udziela prezes Koła Piotr Stebel.

Fot. Koło Miejskie PTTK w Skoczowie

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments