Wydarzenia Cieszyn Kultura i rozrywka

“Zdrowo, aktywnie, bezpiecznie”. Dzień Seniora w Cieszynie

30 września odbędzie się Cieszyński Dzień Seniora. Wydarzenie to zostało zainicjowane przez Urząd Miejski w Cieszynie oraz Cieszyński Ośrodek Kultury “Dom Narodowy”. Jego celem przewodnim jest docenienie roli osób starszych, ale też przypomnienie, a czasami nawet uświadomienie, jak wielką mądrością czy doświadczeniem życiowym mogą się podzielić.

Wiadomo, że w sposób szczególny omawiane będą w tym dniu m.in. relacje międzypokoleniowe. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że spotkania seniorów z gośćmi będą cieszyć się dużym zainteresowaniem i przyniosą im wiele cennych wskazówek na przyszłość.

O bezpieczeństwie oraz zagrożeniach, między innymi z zakresu szeroko występującej „kradzieży na wnuczka” opowie policjant z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Nie zabraknie również prezentacji na temat działania serwisu „Naprawmy To”. Komendant Straży Miejskiej w Cieszynie, pan Jacek Bąk przypomni, w jaki sposób szybko zgłaszać usterki i problemy, zaobserwowane w najbliższym otoczeniu w przestrzeni publicznej. Wydarzenie będzie również okazją do tego, by zaprezentować działalność organizacji pozarządowych działających na rzecz cieszyńskich seniorów.

Prezentowane będą również organizacje pozarządowe, które na rzecz seniorów działają na terenie miasta.

Seniorzy, podczas swojej wizyty w COK-u, będą mieli również okazję, by wykonać szereg badań. Będą mogli sprawdzić poziom cukru, saturację i ciśnienie krwi oraz wykonać badanie słuchu.

To tylko niektóre z licznych atrakcji, których mogą spodziewać się uczestnicy wydarzenia, które odbędzie się w najbliższy piątek. Więcej informacji na załączonym plakacie.

fot. plakat wydarzenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
po co jest Rada Seniorów
po co jest Rada Seniorów
2 miesięcy temu

A to w Urzędzie Miejskim nie ma Rady Seniorów aby stamtąd wyszła inicjatywa?