Na sygnale Sucha Beskidzka Wadowice

Zgubiła się podczas grzybobrania

Fot. Wojciech Ciomborowski

Dwie godziny trwały wczoraj poszukiwania 72-letniej mieszkanki Mikołowa, która późnym popołudniem wybrała się w Krzeszowie na grzyby.

Akcja rozpoczęła się o 19.45. Brali w niej udział nie tylko ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (20 ratowników z Sekcji Babiogórskiej i Sekcji Wadowickiej), ale także policjanci, strażacy oraz Myślenicka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. W działaniach użyto siedem quadów i  trzy samochody.

O 21.40 poszukiwania zakończyły się. Poruszający się quadem ratownik GOPR napotkał zaginioną na czerwonym szlaku wiodącym z Krzeszowa na Leskowiec.  Kobieta w trakcie wędrówki zgubiła telefon. Nie miała ze sobą latarki.  Wychłodzoną, ale jeszcze w dobrej kondycji poszkodowaną, ratownicy GOPR przetransportowali samochodem terenowym w bezpieczne miejsce, gdzie czekała najbliższa rodzina. Akcja zakończyła się po północy.

google_news
kb_zpora
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Danusia
Danusia
2 lat temu

Mam 64 lata i kilka lat wstecz zgubiłam sie w lesie z moją dużo starszą przyjaciołką w lesie .Byla to przygoda najlepsza jaka mogła nsm sie zdarzyć.mielismy ze sobą telefony.Był to koniec pażdziernika,wyszłyśmy z lasu około połnocy 15 km. od samochodu.Była to noc bez gwiazd i ksieżyca,nie widziałysmy sie stojąc obok siebie.Chumory nam dopisywały do końca widziałam,ciekawe zjawiska.Dzieci po nas przyjechali,syn stwierdził że da nam na bilet do zoo i koniec z grzybami. nie zrezygnowalismy z grzybobrania.Do tej pory mamy co wspominać.

Takaja
Takaja
2 lat temu

No tak… grzybów brak to trza szukać dalej… Nawiasem mówiąc kto późnym popołudniem na grzyby idzie jak mało co w lesie widać?

Danka
Danka
2 lat temu

Wszystko się może zdarzyć, zginąć można, telefon zgubić można, ale najważniejsze są grzyby, mam nadzieję, że je Pani ma. Pozdrawiam. Danka.

Alicja
Alicja
2 lat temu

Glupota ludzka nie zna granic.

Sb
Sb
2 lat temu
Reply to  Alicja

To się nie wypowiadaj

Emma
Emma
2 lat temu
Reply to  Sb

Emma

Emma
Emma
2 lat temu
Reply to  Emma

Super SB, zgadzam się