Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

ZUS wypłaci emerytury i renty przed świętami

Fot. z archiwum ZUS

Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 25 grudnia, otrzymają pieniądze jeszcze przed świętami. Do końca grudnia świadczenia trafią do osób, których termin wypłaty przypada na 1 stycznia.

– Osoby, które powinny otrzymać swoją emeryturę lub rentę 25 grudnia, otrzymają pieniądze, jak zwykle, z wyprzedzeniem. Dla seniorów, którzy wybrali opcję wypłaty w gotówce, pieniądze na pocztę trafią 21 grudnia, a następnie zostaną rozniesione przez listonoszy do świadczeniobiorców. Natomiast klienci, którzy posiadają rachunek bankowy, swoją emeryturę czy rentę będą mieć na koncie już 23 grudnia – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. W przypadku świadczeń przekazywanych na rachunki bankowe za granicą, pieniądze powinny trafić do adresatów 22 grudnia.

Wcześniej pieniądze ze świadczeń trafią także do tych osób, którym termin wypłaty przypada na 1 stycznia. 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 30 grudnia, zaś świadczenia na rachunki bankowe za granicą przekaże 29 grudnia. – Świadczeniobiorców, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy do jego założenia. To nie tylko bezpieczna forma przekazywania pieniędzy, ale też wygoda, bo konto w banku daje swobodny dostęp do pieniędzy, niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. Otrzymując świadczenie na rachunek w banku, nie musimy czekać na listonosza, który ma przynieść emeryturę czy rentę, możemy swobodnie dysponować swoim czasem – dodaje rzeczniczka.

W województwie śląskim około 80 proc. świadczeń przekazywanych jest na rachunki bankowe, a największe „ubankowienie” jest wśród klientów Oddziału ZUS w Rybniku.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu

Już czekam na moją rentę.