Cieszyn Na sygnale

Zwłoki mężczyzny w domowej zamrażarce (cd.). Po sekcji zwłok 87-latka z Brennej

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Znanych jest nieco więcej szczegółów dotyczących zgonu mieszkańca Brennej, którego ciało miało być przechowywane w domowej zamrażarce przez bliskich przez dłuższy czas. O bulwersującej sprawie pisaliśmy tutaj. Jakie informacje przyniosła sekcja zwłok mężczyzny?

Agnieszka Michulec, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej, przyznaje, że w Prokuraturze Rejonowej w Cieszynie prowadzone jest postępowanie dotyczące zgonu 87-latka. – Jego śmierć zgłosił jeden z członków rodziny. W tej sprawie sekcja zwłok została przeprowadzona, jednakże jej wstępne wyniki nie wykazały nam przyczyny śmierci, w związku z czym będą dalej trwały czynności. Pobrano próbki do badań histopatologicznych, które wskażą nam, co było przyczyną zgonu i ewentualnie pokażą dalsze kierunki tego postępowania – mówi Agnieszka Michulec.

Andrzej Hołdys, prokurator rejonowy w Cieszynie, przyznał, że ciało mieszkańca Brennej przetrzymywane było w jego domu w chłodnym miejscu. Nie wiadomo jak długo. Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić szczegóły tego makabrycznego odkrycia.

Więcej na ten temat w najnowszym “Głosie Ziemi Cieszyńskiej” z 27 października. E-wydanie dostępne jest tutaj.

google_news