Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Milionowe postulaty od “Kanadyjczyków”

Fot. Żywiecka Kronika Beskidzka

Firma InterHealth Canada chce dość poważnych zmian w obecnej umowie partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) ze Starostwem Powiatowym w Żywcu, która dotyczy wybudowania i prowadzenia nowego Szpitala Żywiec.

Firma, czyli partner prywatny, wnioskuje między innymi, aby starostwo dopłacało jej miesięcznie do prowadzenia nowego Szpitala Żywiec 1 – 1,5 miliona złotych, a ponadto wydłużyło projekt PPP o 20 lat, na własny koszt zaadaptowało jeden z budynków starego szpitala na prowadzenie zakładu opiekuńczo-leczniczego czy przedłużyło prawo do korzystania z kompleksu starego szpitala do 99 lat! Wnioski te zawarto w piśmie liczącym ponad dwadzieścia stron! Co na to wszystko władze powiatu żywieckiego?

O tej dość zaskakującej i szokującej sytuacji przeczytać można w najnowszym wydaniu tygodnika “Żywiecka Kronika Beskidzka”

E-wydanie najnowszego tygodnika “Żywiecka Kronika Beskidzka” znaleźć można pod linkiem: https://prasabeskidzka.pl/zywiecka-kronika-beskidzka-nr-41-z-15102020-p-605.html

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miro
Miro
10 dni temu

Kanadyjski inwestor może chcieć i gwiazdki z nieba, ważne co mówi obowiązująca umowa i na jaki okres została podpisana.

Pacjent
Pacjent
10 dni temu

Szpital zamknięty z powodu covid już chyba drugi raz w przeciągu 3 tyg. A jeszcze 3 tyg temu podczas otwarcia z pompą nikt nie pomyslal o obowiazkowych maseczkach i innych środkach ochrony!!! Otwarcie bez dystansu maseczek i to nie w jeden dzien bo przecież ksiądz musiał poświęcić też bez maseczki. Ej ludzie ludzie i Wy na nich głosujecie?

Mustafa
Mustafa
10 dni temu
Reply to  Pacjent

Byłem na uroczystości poświęcenia szpitala. Ja, jako jeden z nielicznych (może 5 osób) miałem maseczkę. Po “imprezie” przejrzałem opublikowane zdjęcia i byłem bardzo zdziwiony że ani ja, ani nikt inny w maseczce nie załapał się na fotkę. Dodam że większość czasu przemówień stałem niedaleko mównicy czekając na kawę (obsługa wyłączyła ekspres aby nie za zakłócać notabli.

Jagoda
Jagoda
11 dni temu

Niezła siara….

Zyga
Zyga
11 dni temu

Jeśli ktoś podpisuje umowę to należy jej dotrzymać Tu zadanie prawników których w starostwie od groma. A JEŚLI CI PRAWNICY SA BEZNADZIEJNI TO NA ZBITY…..
czynsz za ziemię wyliczyć Starosta do dymisjii razem z wszystkimi bezradnymi inne miasta pobudowały dawno szpitale za unijne dotacje a u nas dziadki wzięły się do polityki noi mają Sukces.

Mimi
Mimi
12 dni temu

Ja zrezygnowałbym w tym momencie z dalszej współpracy. Jeśli poprzednie umowy były do dupy to nowe są nie do przyjęcia. Do tej pory Żywiec był bez szpitala, może być i kolejne lata. W tym czasie wyremontować stary i avanti.Bez kolesi z Kanady i swoich…

Felka
Felka
12 dni temu

A komu źle było w starym szpitalu? Tylko sukcesywnie remontować. Zagraniczny podmiot myśli o biznesie .Władza zachlysnela się zagranicznym biznesem tak jak wielu w naszym kraju .Oj ludzie jeszcze będą tęsknić za starym obiektem i ludźmi tam pracującymi.

Leo
Leo
12 dni temu

Na Kanady nie ma rady (powiatu)

dyletanci ?
dyletanci ?
12 dni temu

Odwołać Radę Powiatu bo to nie są ludzie, którzy znają się na czymkolwiek.

Jurek
Jurek
12 dni temu

brawo pisiory

Tomasz
Tomasz
12 dni temu

Tak to jest jak się wpuszcza zagranicznych cwaniaczków biznesmenów na polski rynek.
I dobrze im tak. Niech teraz cała nasza chora władza robi pod siebie.

Ogorek
Ogorek
12 dni temu
Reply to  Tomasz

niby kto będzie robił pod siebie ???? To podatnicy zapłacą:-)

LOL
LOL
12 dni temu

Ależ sie rozpisal…

rozbawiony
rozbawiony
12 dni temu

Aaaaa czyli tak miała wyglądać “prywatyzacja ” służby zdrowia wg peo…. No zaiste – pełen “sukces

rozbawiony
rozbawiony
12 dni temu

uuuuuuaaahahahahaha ze smiechu robią mi się zayady – wiecie gdzie hahahahah hermenegilde KOMM!!!

Hermenegilda
Hermenegilda
12 dni temu

Biznes jest biznes. Jeśli ktoś myślał, że kiedy otworzą nowy szpital, będą rozwiązane problemy starego – mylił się. Temat nie tylko do władz ale i trzeba zająć się przez radnych.