Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Milionowe postulaty od “Kanadyjczyków”

Fot. Żywiecka Kronika Beskidzka

Firma InterHealth Canada chce dość poważnych zmian w obecnej umowie partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) ze Starostwem Powiatowym w Żywcu, która dotyczy wybudowania i prowadzenia nowego Szpitala Żywiec.

Firma, czyli partner prywatny, wnioskuje między innymi, aby starostwo dopłacało jej miesięcznie do prowadzenia nowego Szpitala Żywiec 1 – 1,5 miliona złotych, a ponadto wydłużyło projekt PPP o 20 lat, na własny koszt zaadaptowało jeden z budynków starego szpitala na prowadzenie zakładu opiekuńczo-leczniczego czy przedłużyło prawo do korzystania z kompleksu starego szpitala do 99 lat! Wnioski te zawarto w piśmie liczącym ponad dwadzieścia stron! Co na to wszystko władze powiatu żywieckiego?

O tej dość zaskakującej i szokującej sytuacji przeczytać można w najnowszym wydaniu tygodnika “Żywiecka Kronika Beskidzka”

E-wydanie najnowszego tygodnika “Żywiecka Kronika Beskidzka” znaleźć można pod linkiem: https://prasabeskidzka.pl/zywiecka-kronika-beskidzka-nr-41-z-15102020-p-605.html

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miro
Miro
2 lat temu

Kanadyjski inwestor może chcieć i gwiazdki z nieba, ważne co mówi obowiązująca umowa i na jaki okres została podpisana.

Pacjent
Pacjent
2 lat temu

Szpital zamknięty z powodu covid już chyba drugi raz w przeciągu 3 tyg. A jeszcze 3 tyg temu podczas otwarcia z pompą nikt nie pomyslal o obowiazkowych maseczkach i innych środkach ochrony!!! Otwarcie bez dystansu maseczek i to nie w jeden dzien bo przecież ksiądz musiał poświęcić też bez maseczki. Ej ludzie ludzie i Wy na nich głosujecie?

Mustafa
Mustafa
2 lat temu
Reply to  Pacjent

Byłem na uroczystości poświęcenia szpitala. Ja, jako jeden z nielicznych (może 5 osób) miałem maseczkę. Po “imprezie” przejrzałem opublikowane zdjęcia i byłem bardzo zdziwiony że ani ja, ani nikt inny w maseczce nie załapał się na fotkę. Dodam że większość czasu przemówień stałem niedaleko mównicy czekając na kawę (obsługa wyłączyła ekspres aby nie za zakłócać notabli.

Jagoda
Jagoda
2 lat temu

Niezła siara….

Zyga
Zyga
2 lat temu

Jeśli ktoś podpisuje umowę to należy jej dotrzymać Tu zadanie prawników których w starostwie od groma. A JEŚLI CI PRAWNICY SA BEZNADZIEJNI TO NA ZBITY…..
czynsz za ziemię wyliczyć Starosta do dymisjii razem z wszystkimi bezradnymi inne miasta pobudowały dawno szpitale za unijne dotacje a u nas dziadki wzięły się do polityki noi mają Sukces.

Mimi
Mimi
2 lat temu

Ja zrezygnowałbym w tym momencie z dalszej współpracy. Jeśli poprzednie umowy były do dupy to nowe są nie do przyjęcia. Do tej pory Żywiec był bez szpitala, może być i kolejne lata. W tym czasie wyremontować stary i avanti.Bez kolesi z Kanady i swoich…

Felka
Felka
2 lat temu

A komu źle było w starym szpitalu? Tylko sukcesywnie remontować. Zagraniczny podmiot myśli o biznesie .Władza zachlysnela się zagranicznym biznesem tak jak wielu w naszym kraju .Oj ludzie jeszcze będą tęsknić za starym obiektem i ludźmi tam pracującymi.

Leo
Leo
2 lat temu

Na Kanady nie ma rady (powiatu)

dyletanci ?
dyletanci ?
2 lat temu

Odwołać Radę Powiatu bo to nie są ludzie, którzy znają się na czymkolwiek.

Jurek
Jurek
2 lat temu

brawo pisiory

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Tak to jest jak się wpuszcza zagranicznych cwaniaczków biznesmenów na polski rynek.
I dobrze im tak. Niech teraz cała nasza chora władza robi pod siebie.

Ogorek
Ogorek
2 lat temu
Reply to  Tomasz

niby kto będzie robił pod siebie ???? To podatnicy zapłacą:-)

LOL
LOL
2 lat temu

Ależ sie rozpisal…

rozbawiony
rozbawiony
2 lat temu

Aaaaa czyli tak miała wyglądać “prywatyzacja ” służby zdrowia wg peo…. No zaiste – pełen “sukces

rozbawiony
rozbawiony
2 lat temu

uuuuuuaaahahahahaha ze smiechu robią mi się zayady – wiecie gdzie hahahahah hermenegilde KOMM!!!

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Biznes jest biznes. Jeśli ktoś myślał, że kiedy otworzą nowy szpital, będą rozwiązane problemy starego – mylił się. Temat nie tylko do władz ale i trzeba zająć się przez radnych.