Sport Żywiec

Żywiecczyzna: Kto najlepszy w szkolnym sporcie?

Fot. Paweł Szczotka

W Żywcu podsumowano rywalizację sportową szkół w roku szkolnym 2018/2019.

Uroczysta gala wraz z wręczeniem dyplomów i pucharów dla najlepszych odbyła się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu.

– Przez cały miniony rok szkolny uczniowie ze szkół z Żywiecczyzny rywalizowali w zawodach szkolnych w wielu dyscyplinach jak między innymi piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, pływanie, lekkoatletyka, biegi przełajowe czy szachy – mówi Roman Czech, przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Żywcu, który organizował zawody szczebla powiatowego.

Oto szczegółowe wyniki:

I. Klasyfikacja gmin powiatu żywieckiego

1. Żywiec – 537 pkt.
2. Radziechowy-Wieprz – 526 pkt.
3. Lipowa – 428 pkt.
4. Łodygowice – 167 pkt.
5. Węgierska Górka – 149 pkt.
6. Łękawica – 133 pkt.
7. Rajcza – 73 pkt.
8. Jeleśnia – 65 pkt.
9. Świnna – 43 pkt.
10. Milówka – 41 pkt.
11. Gilowice – 38 pkt.
12. Ślemień – 25 pkt.
13 – 14. Koszarawa i Ujsoły – 5 pkt.

II. Klasyfikacja szkół podstawowych:

1. Radziechowy – 275 pkt.
2. SMS ŻAPN Żywiec – 235 pkt.
3. Żywiec nr 5 – 129 pkt.
4. Lipowa – 97 pkt.
5. Łodygowice nr 1 – 49 pkt.
6. Węgierska Górka – 38 pkt.
7. Sienna – 37 pkt.
8. Łękawica – 33 pkt.
9. Rycerka Górna – 31 pkt.
10. Pietrzykowice – 23 pkt.
11. Twardorzeczka – 22 pkt.
12 – 13. Żywiec nr 1 i Gilowice – 21 pkt.
14 – 15. Zarzecze i Żabnica – 19 pkt.
16. Cięcina nr 2 – 16 pkt.
17 – 18. Bystra i Milówka – 13 pkt.
19. Żywiec nr 6 – 11 pkt.
20. Leśna – 9 pkt.
21. Żywiec nr 9 – 8 pkt.
22 – 23. Jeleśnia nr 1 i Ślemień – 7 pkt.
24 – 26. Żywiec nr 3, Cięcina nr 1 i Trzebinia – 6 pkt.
27 – 29. Łodygowice nr 2, Pewel Mała i Koszarawa – 5 pkt.
30. Zwardoń – 4 pkt.
31. Ujsoły – 1 pkt.

III. Klasyfikacja Igrzysk Młodzieży:

1. Twardorzeczka – 239 pkt.
2. Radziechowy – 230 pkt.
3. Łękawica – 100 pkt.
4. SMS ŻAPN Żywiec – 73 pkt.
5. Żywiec nr 3 – 46 pkt.
6. Żywiec nr 9 – 38 pkt.
7 – 8. Łodygowice nr 1 i Węgierska Górka – 33 pkt.
9. Milówka – 28 pkt.
10. Rajcza – 25 pkt.
11. Żywiec nr 2 – 24 pkt.
12. Jeleśnia nr 2 – 23 pkt.
13. Jeleśnia nr 1 – 20 pkt.
14. Łodygowice nr 2 – 19 pkt.
15. Ślemień – 18 pkt.
16 – 17. Leśna i Gilowice – 17 pkt.
18. Pewel Mała – 15 pkt.
19 – 20. Żywiec nr 5 i Świnna – 14 pkt.
21 – 22. Pietrzykowice i Cięcina nr 1 – 13 pkt.
23 – 24. Cięcina nr 2 i Żabnica – 12 pkt.
25 – 27. Przyborów, Wieprz i Rycerka Górna – 8 pkt.
28 – 29. Lipowa i Krzyżowa – 7 pkt.
30 – 31. Żywiec nr 1 i Zarzecze – 6 pkt.
32 – 33. Żywiec nr 8 i Zwardoń – 5 pkt.
34. Ujsoły – 4 pkt.
35. Pewel Ślemieńska – 3 pkt.

IV. Klasyfikacja dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych:

1. SMS ŻAPN Żywiec – 150 pkt.
2. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych Żywiec – 145 pkt.
3. Zespół Szkół Technicznych i Leśnych Żywiec – 55 pkt.
4. I Liceum Ogólnokształcące Żywiec – 51 pkt.
5. Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych Żywiec – 37 pkt.
6. Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych Żywiec – 29 pkt.
7. Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących Żywiec – 17 pkt.
8. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Milówka – 7 pkt.

V. Klasyfikacja chłopców szkół ponadgimnazjalnych:

1. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych Żywiec – 158 pkt.
2. SMS ŻAPN Żywiec – 105 pkt.
3. Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych Żywiec – 77 pkt.
4. I Liceum Ogólnokształcące Żywiec – 71 pkt.
5. Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych Żywiec – 49 pkt.
6. Zespół Szkół Technicznych i Leśnych Żywiec – 48 pkt.
7. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Milówka – 14 pkt.
8. Zespół Szkół Samochodowych Żywiec – 11 pkt.
9. Zespół Szkół Zawodowych Węgierska Górka – 10 pkt.
10. Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących Żywiec – 7 pkt.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o