Wydarzenia Żywiec

Gala Sołtysów Żywiecczyzny z plebiscytem „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”!

Fot. Paweł Szczotka

Na 11 marca przypada Dzień Sołtysa. W to szczególne święto tygodnik “Żywiecka Kronika Beskidzka”, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Żywcu i Zespołem Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu, podsumował swój “Plebiscyt na najbardziej lubianego sołtysa powiatu żywieckiego 2019”!

Mirosław Galczak, prezes Wydawnictwa Prasa Beskidzka, podkreśla, że w ten sposób tygodnik „Żywiecka Kronika Beskidzka” zaproponował czytelnikom, aby docenić wybranego sołtysa, który nie tylko wypełnia swoje obowiązki, ale również całym sercem angażuje się w życie swojej społeczności, zna poszczególnych mieszkańców i pomaga im w trudnych sytuacjach, a ponadto jest życzliwy i uśmiechnięty. Plebiscyt honorowym patronatem objął starosta żywiecki Andrzej Kalata.

Najpierw czytelnicy “Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej” przez trzy tygodnie za pomocą kuponów zgłaszali kandydatów. Potem przez kolejne trzy tygodnie wybierano “Najbardziej lubianego sołtysa” spośród Złotej Trójki, która uzyskała najwięcej głosów – tłumaczy prezes Mirosław Galczak.

W Złotej Trójce znaleźli się: sołtys Łodygowic Michał Kubiniec, sołtys Bystrej Irena Rodak i sołtys Milówki Sławomir Salamon. Ostatecznie w głosowaniu czytelnicy zdecydowali, że tytuł “Najbardziej lubianego sołtysa powiatu żywieckiego 2019” otrzyma Michał Kubiniec, sołtys Łodygowic.

Chociaż wyniki znam już od ponad tygodnia, to nadal jestem w szoku. Mieszkańcy docenili mnie po tym jak jestem sołtysem dopiero jedną kadencję – mówi Michał Kubiniec.

Podsumowanie plebiscytu odbyło się dzisiaj (11 marca) w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu, które wręcz perfekcyjnie poprowadził Mieczysław Krzak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Świnnej. Nim rozdano puchary dla laureatów, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Żywcu, przygotowany został specjalny występ artystyczny uczniów z klasy II Technikum Logistyczno-Gastronomicznego, pod kierunkiem Jolanty Graczek, z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu.

Byłam bardzo mile wzruszona tym przedstawieniem, które zostało perfekcyjnie przygotowane – mówi Lidia Kolonko, która przez 24 lata była sołtysem Gilowic, ale nie kandydowała już w kolejnych wyborach, które odbyły się 3 marca.

Wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk mówi, że Gala Sołtysów i plebiscyt był istnym strzałem “w dziesiątkę”.

Sołtysi mają niejednokrotnie bardzo niewdzięczną rolę, ale potrafią znakomicie przezwyciężać wszystkie problemy. Często są niedoceniani, a przecież to właśnie oni są najbliżej mieszkańców, i to oni znają największe problemy i bolączki ludzi. Mam nadzieję, że ta Gala Sołtysów i plebiscyt tygodnika “Żywiecka Kronika Beskidzka” stanie się już taką coroczną tradycją – podkreśla wicestarosta Stanisław Kucharczyk.

Warto zaznaczyć, że po zakończeniu części oficjalnej sołtysi oraz zaproszeni goście wśród, których znaleźli się panie z kół gospodyń wiejskich, radni powiatowi oraz samorządowcy, udali się na przepyszny poczęstunek, który został specjalnie przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu pod kierunkiem Barbary Słonki-Gibas.

5
Skomentuj

avatar
5 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
5 Komentarzy
EmiObserwatorWacekObywatelSołtys Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Emi
Gość
Emi

Każda praca z ludzi jest trudna, ale praca sołtysa jest bardzo specyficzna i dobrze, że ktoś ich docenił

Obserwator
Gość
Obserwator

O wielkości i zasadności wydarzenia świadczą puste stołki… Wszyscy sołtysi i sołtysi są mili i sympatyczni, gorzej z efektami.

Wacek
Gość
Wacek

Hej Sołtys,nie martw się,może za rok wygrasz

Obywatel
Gość
Obywatel

I znowu burmistrz !!!! Gdzie on się nie wcisnie??????

Sołtys
Gość
Sołtys

Wielka ściema ten plebiscyt – sołtysi sami sobie wysyłali kupony i głosowali na siebie.