Wydarzenia Wadowice

Gmina Kalwaria: Sprzęt dla druhów

Fot. UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

Cztery jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Kalwaria Zebrzydowska otrzymały sprzęt od samorządu lokalnego oraz władz wojewódzkich w ramach programu „Bezpieczna Małopolska 2018”.

To pilarki ratownicze, radiotelefony, odzież ochronna i poduszki pneumatyczne. Sprzęt trafił do OSP w Bugaju, Brodach, Leńczach i Przytkowicach. Całkowity koszt zakupionych przedmiotów wyniósł 33,3 tys. zł. Pieniądze wyłożyły po połowie władze gminne i Urząd Marszałkowski w Krakowie.

3
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
FranuśJak długo Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Franuś
Gość
Franuś

W gminie Tomice strażacy też dostali sprzęt i jakoś szerzej media nie piszą. A szkoda bo na zdjęciu nie jest tylko pokazany sprzęt jak tutaj ale wójt dobrodziej ustawił się do zdjęcia z przekazania i nikt na zewnątrz gminy tego nie dostrzegł. Skończono by z chodzeniem na pasku włodarzy przez OSP i promowaniem się tych poprzez OSP. Niech wreszcie OSP zrobią coś aby byli finansowani nie ze zrzutek i od razu będzie normalniej w gminach. Za swoją niebezpieczną pracę w ramach wielkiego zaufania społecznego. Ale nie dla formy finansowania różnych potrzeb, zależności od włodarzy, wdzięczenia się przed włodarzami i odwrotnie.… Czytaj więcej »

Jak długo
Gość
Jak długo

Pukni się.

Franuś
Gość
Franuś

Puknąłem się (jeśli o to chodzi) i tak samo to widzę. Nienormalność uznano za normalność a ja niekoniecznie muszę tego nie zauważać.