Na sygnale Sucha Beskidzka

Niewiele w nim działało

Fot. ITD w Krakowie

Wczoraj inspektorzy nowotarskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili na terenie powiatu suskiego kontrole autobusów i busów. Wynik jednej z nich budzi przerażenie.

W trakcie kontroli busa kursującego na regularnej linii Kraków – Jordanów okazało się, że jego stan techniczny jest zatrważający. Pojazd stanowił zagrożenie dla innych uczestników ruchu, a także dla podróżujących nim osób.  Odkryto w nim niesprawny hamulec postojowy,  pedał hamulca roboczego podczas uruchomienia opierał się o podłogę, kontrolka na desce rozdzielczej wskazywała na usterkę układu hamulcowego, a druga kontrolka na usterkę układu ABS i ASR. Ponadto przewody od czujników ABS tylnej osi zostały odłączone i zamocowane opaskami zaciskowymi na osi aby nie zwisały i nie ocierały o drogę. Na tym nie koniec! Tylny rząd siedzeń nie był właściwe przymocowany do nadwozia, więc w każdej chwili mógł się oderwać. Inspektorzy dostrzeli, że z tylnego mostu napędowego oraz okolic skrzyni biegów wyciekały płyny eksploatacyjne. Pojazd miał również niesprawne oświetlenie i klakson.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny busa i zabronili jego dalszej eksploatacji do czasu usunięcia usterek.  Kierowcę ukarano mandatem karnym. Inspektorzy stwierdzili również wielokrotne naruszenia czasu jazdy i odpoczynku (jazda bez wymaganej przerwy). W sumie przedsiębiorcy grozi kara w wysokości 12 tys.  zł.

4
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
KrisDawidMariaDominik Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dawid
Gość
Dawid

wiecej kontroli niezapowiedzianych powinno byc i surowsze kary, masakra lepiej jezdzic autem do pracy niz ab busem krkaow-jordanów

Maria
Gość
Maria

Zlom na 4 kolkach.

Dominik
Gość
Dominik

Więcej kontroli, jestem za Tym… gdzie on robił przegląd ze to przeszło…? Ale żeby nawet klakson nie działał to już na prawdę złom…

Kris
Gość
Kris

bo klakson jest najważniejszy