Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

Policyjne patrole na Beskidzkich stokach

Fot. KMP BB

Dzisiaj na stoki Beskidu Śląskiego i Żywieckiego wyjechały policyjne, narciarskie patrole. Będą tam obecne codziennie, przez cały okres feryjny, czyli najbliższe 6 tygodni.

W naszym województwie służbę tę pełni 60 policjantów – z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz oddziału prewencji i pododdziału antyterrorystycznego w Katowicach.

Będą ich wspierać koledzy z patroli zmotoryzowanych zabezpieczających drogi dojazdowe i parkingi przy stacjach narciarskich.

Aby przygotować się do służby policjanci-narciarze odbyli wspólne szkolenie z ratownikami GOPR pod kątem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków na stokach. Odbyło się ono na Hali Pośredniej w Szczyrku w minioną środę, 9 stycznia. Foto ze szkolenia poniżej.

Patrole narciarskie zwracają uwagę na sprzęt pozostawiany bez opieki, legitymują osoby zachowujące się podejrzanie, zwracają uwagę na kulturę jazdy oraz zachowanie w kolejkach do wyciągów, pilnują, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad, czynią też starania, aby były przestrzegane regulaminy ośrodków narciarskich  oraz narciarski dekalog FIS. Niezdyscyplinowanych mogą pouczyć lub nawet wlepić im mandat.

Fot. KMP BB

 

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
goscFranuś Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gosc
Gość
gosc

Prezydent wybiera sie na narty …

Franuś
Gość
Franuś

I na stokach zagrożenie terrorystyczne?