Wydarzenia Bielsko-Biała

Szczyrk: Flaga na Jaworzynie

Fot Stowarzyszenie Aktywnych Polaków

Dzisiaj na Hali Jaworzyna w Szczyrku rozłożono 100-metrową polską flagę. Stało się to w ramach akcji “Szczytami ku Niepodległej” prowadzonej przez Stowarzyszenie Aktywnych Polaków z Bielska-Białej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Pierwotny zamysł był taki, aby flagę rozłożyć na szczycie Skrzycznego. Niestety bardzo silny wiatr pokrzyżował plany organizatorów. Przy takiej aurze kolejka jeżdżąca na szczyt góry mogła dowieźć uczestników przedsięwzięcia tylko do połowy swojej trasy, czyli do Hali Jaworzyna.

Tam własnie nastąpiło rozłożenie flagi – co przy jej rozmiarach i silnych podmuchach wiatru również było nie lada wyczynem.  – W tak ekstremalnych warunkach jeszcze nigdy nie prowadziliśmy naszych akcji, ale wszystko wyszło w jak najlepszym porządku – czytamy na facebookowym profilu SAP .Po odśpiewaniu hymnu, narodowy symbol ponownie złożono.

Uczestnicy, wśród nich poseł Grzegorz Puda, pojawili się na hali około 10.00 i zabawili tam mniej więcej dwie godziny.

Fot. Stowarzyszenie Aktywnych Polaków

3
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
kREMARJuriFranuś Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kREMAR
Gość
kREMAR

Jeszcze trochę i nastąpi wrogie przejęcie dużego Skrzycznego i macie pozamiatane. Ceny u słowackiego inwestora są coraz bardziej chamskie !!! Zniszczyliście Szczyrk jaki znałem od dziecka.

Juri
Gość
Juri

Trzymajcie tą flagę bo was Słowaki za łapówki wykupią

Franuś
Gość
Franuś

Czy poseł Puda również mocował się z flagą na wietrze i przysiadał ją aby nie podwiało? Głupota, należało poczekać na mniej wietrzną aurę i byłaby flaga rozłożona na szczycie Skrzycznego.