Wydarzenia Bielsko-Biała

20 lat bezinteresownej pomocy

Fot. Marcin Płużek

Aż 250 tysięcy złotych zebrała w ubiegłym roku młodzież szkolna na rzecz hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej w ramach kolejnej edycji programu Pola Nadziei.

Do uczestnictwa w tym charytatywnym przedsięwzięciu zgłosiło się w ubiegłym roku 57 szkół z Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, Skoczowa, Żywca oraz gminy Porąbka.  Wczoraj – podczas nabożeństwa ekumenicznego w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej – podsumowano wyniki tej tak cennej akcji. W spotkaniu uczestniczyło wiele osób zaangażowanych w ruch hospicyjnym, w tym przedstawiciele: lokalnych władz, duchowieństwa, samorządowcy i politycy. Jednak to młodzi ludzie byli w centrum uwagi. Bo to dzięki ich bezinteresownemu zaangażowaniu i poświęceniu, udaje się co roku zebrać środki ułatwiające funkcjonowanie bielskiego hospicjum.

Program Pola Nadziei – którego symbolem są żółte żonkile – realizowany jest w Bielsku-Białej od 20 lat, od momentu od założenia w mieście Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego. Jego celem była budowa w stolicy Podbeskidzia stacjonarnego hospicjum. To powstało w 2016 roku i od tego czasu przyjmuje śmiertelnie chorych pacjentów. Młodzi ludzie, uczestnicy programu, od samego początku kwestowali i zbierali pieniądze (podejmując w tym celu przeróżne inicjatywy) najpierw potrzebna na budowę hospicjum a następnie na potrzeby funkcjonowania placówki.
Rozmowę z Grażyną Chorąży szefową Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego znajdziesz tutaj

google_news