Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

9-latka zmarła na grypę

9-latka z powiatu żywieckiego zmarła na grypę.

Dziecko najpierw trafiło do Szpitala Powiatowego w Żywcu, potem zostało przewiezione do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarło. Dziewczynka nie była obciążona innymi chorobami. To pierwszy przypadek śmierci dziecka spowodowanej grypą od bardzo dawna.

13
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
10 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
13 Komentarzy
HermenegildazeebmichalStaszekHermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
michal
Gość
michal

przykre biedna dziewczynka.RIP

Kasik
Gość
Kasik

Utajona wada serca…

Ks
Gość
Ks

Skąd to wiadomo? Czy to tylko przypuszczenia?

Kasik
Gość
Kasik

Na forum tej wiadomości w dzienniku zachodnim czytałam. Dwie osoby potwierdziły… Dziewczynka z Trzebini. Temat nie mój ale interesowałam się bo sama mam dzieci i włącza mi się panika jak czytam takie wiadomości.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Tak jak powiedziałam, tutaj trzeba coś więcej dodać do lapidarnej notatki, nie zostawiać jej tak. Że będzie c.d. jak się więcej wyjaśni. Jeszcze dodatkowo ta czerwona pieczątka.

zeeb
Gość
zeeb

Media (kilka różnych) informują że nie była obciążona żadnymi wadami. Nie miała innych problemów zdrowotnych.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Coś trochę więcej. Okoliczności, w jakim stanie trafiło dziecko do szpitala? Czy nie zaniedbane? Bez więcej, jest to niepotrzebny strach dla innych. Jeszcze dodatkowo przy pełnych, bogatych informacjach we wszystkich mediach o szczepie grypy – koronawirusie. Domagam się więcej – uzupełnienia notatki. Tak nie można tematu zostawić.

Staszek
Gość
Staszek

Wirus grypy nie jest koronawirusem tylko ortomyksowirusem. Na grypę można umrzeć, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Dziwię się w ogóle, że ktoś o tym pisze. Z drugiej strony może takie informacje skłonią kogoś do szczepienia.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Tego nie ma w powszechnej świadomości, że nic nadzwyczajnego, że na grypę można umrzeć. Szczególnie jeśli to jest 9 latka i są emocje. Trudno zachować stoicyzm.

Staszek
Gość
Staszek

Nie ma? To nie wiem co w tej świadomości jest. Choroby zakaźne bywają groźne. Dla dzieci i osób starszych grypa jest niebezpieczna, zdarzają się powikłania i zgony. To są informacje powszechnie dostępne i przypominane ciągle przez GIS. Jeśli już chodzi o emocje to lepiej by było nie pisać nic, bo to jest informacja istotna tylko dla bliskich pacjentki. Chyba, że ktoś się tak przerazi, że zacznie szczepić siebie i swoje dzieci, wtedy warto było.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Niekoniecznie nie pisać. Żadnych bliższych danych nie ujawniono. Pisać ale z głową, twierdzę że notatka niekoniecznie wywoła odruch potrzeby szczepienia (za późno). W pobliżu koronawirusa wywoła strach, Jest dowód, komentarz Kasik

Staszek
Gość
Staszek

Jeśli ktoś kojarzy koronawirusy z grypą to nie wiem jakiego przekazu potrzebuje. Na szczepienia na pewno nie jest za późno, powinno się szczepić wcześniej, ale lepiej teraz niż wcale.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Dziękuję i za wielką kulturę. Rzadkość.