Wydarzenia Cieszyn

Bażanowice: Protestacyjny spacer odwołany

Fot. mat. prasowe

Zaplanowany na piątek, 19 kwietnia, w Bażanowicach „spontaniczny”, pokojowy spacer związkowców Best Autotech Skoczów oraz Best Autotech i Seoyon E-HWA Bażanowice jednak się nie odbędzie. Akcja protestacyjna zakończyła się sukcesem związków zawodowych „Solidarność”.

Przypomnijmy, od października 2023 r. w firmie trwa spór zbiorowy. „Pierwszy etap rokowań został zakończony protokołem rozbieżności, wystąpiliśmy do ministerstwa o wyznaczenie mediatora, aktualnie jesteśmy po dwóch spotkaniach mediacyjnych. Liczymy, że spacer da do myślenia aktualnemu Koreańskiemu Prezesowi, który nie kryje się z polityką maksymalnego cięcia kosztów” – komentował kilka dni temu w mediach społecznościowych Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” Mariusz Niedbalski.

Ostatecznie jednak, w czwartek, 18 kwietnia, strony doszły do porozumienia. „Spacer odwołany, podwyżki ustalone na zadowalającym poziomie, jednak pracodawcy zażądali utajenia kwot dla wiadomości publicznej” – poinformowali związkowcy. My zaś szerzej na temat ich protestu pisaliśmy TUTAJ.

google_news