Bielsko-Biała Na sygnale

Bielscy policjanci podsumowali 2017 rok

W Bielsku-Białej i powiecie bielskim spada liczba przestępstw, które są najbardziej uciążliwe dla mieszkańców – to jedna z ważniejszych informacji szefa bielskiego garnizonu przekazana podczas dorocznej odprawy służbowej.

26 stycznia w auli Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej podsumowano pracę funkcjonariuszy za 2017 rok. Zebranych witał p.o. komendanta miejskiego Krzysztof Gałuszka. Zastępca komendanta wojewódzkiego Piotr Kucia podkreślał, że w przyszłym roku odprawa służbowa zostanie przeprowadzona już w nowym budynku u styku ulic Piekarskiej i Wapiennej.

W spotkaniu wzięli udział nie tylko policjanci, ale też przedstawiciele innych służb mundurowych, prokuratury i samorządów. Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult tradycyjnie pochwalił dobrą współpracę bielskiej komendy ze wszelkimi innymi służbami i instytucjami. Gratulował też osiąganych wyników, które policjanci tego dnia omawiali. Pocieszające jest, że odnotowuje się mniejszą liczbę przestępstw, które dają się mieszkańcom szczególnie we znaki, takich jak kradzieże czy rozboje.

Na zakończenie spotkania Piotr Kucia przekazał szefom bielskiego garnizonu kluczyki do dwóch nowych radiowozów marki Fiat Doblo, które służyć będą przewodnikom psów policyjnych.

google_news