Bielsko-Biała Na sygnale

Bielska drogówka ma nowy sprzęt

Dwa nowoczesne tachimetry otrzymali policjanci z bielskiej drogówki. Geodezyjne przyrządy pomiarowe będą służyły do wykonywania pomiarów na miejscach kolizji i wypadków drogowych, a także innych zdarzeń np. katastrof budowlanych.

– Do dyspozycji mamy dwa nowoczesne tachimetry, które usprawnią pracę policjantów. Przyrządy posłużą do wymiarowania miejsc zdarzeń drogowych. Policjant dokonujący pomiarów, zamiast tzw. wózka, ustawia tachimetr w jakimś miejscu i z tego miejsca dokonuje wszelkich pomiarów – tłumaczy asp. Ilona Michalczyk z KMP w Bielsku-Białej. – W przypadku skomplikowanych zdarzeń, gdzie jest dużo różnych pomiarów, tachimetry z pewnością ułatwią pracę policjantom. Gdybyśmy takie zdarzenia rysowali na papierze milimetrowym, to najmniejszy błąd powoduje to, że trzeba wszystko rysować od nowa. W tachimetrze można pomiar powtórzyć – tłumaczy policjantka.

Docelowo wszyscy policjanci z bielskiej drogówki mają być przeszkoleni w obsłudze tachimetru, ale w pierwszej kolejności przeszkolono policjantów, którzy jeżdżą w policyjnym pogotowiu wypadkowym. W Bielsku-Białej po raz pierwszy tachimetr został użyty do wymiarowania wypadku drogowego z udziałem dwóch motocyklistów na tzw. zakręcie idiotów drogi S1, więcej o zdarzeniu pisaliśmy w artykule: dwóch motocyklistów wypadło z “zakrętu idiotów”.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments