Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Nowi radni zaprzysiężeni

Fot. Marcin Płużek

Adam Wykręt (PO) i Edward Kołek (PiS) to dwaj nowi bielscy radni. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej odebrali z rąk Andrzeja Adamka dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku-Białej akty nominacji  i złożyli ślubowanie. W Radzie zastąpili Agnieszkę Gorgoń-Komor oraz Przemysława Drabka.  Przypominamy, iż w wyborach parlamentarnych Agnieszka Gorgoń-Komor wywalczyła mandat senatora, a Przemysław Drabek posła.  Stąd też ich mandaty radnych wygasły.

Nowi radni to osoby, które w ubiegłorocznych wyborach samorządowych uzyskały największą liczbę głosów (na liście danego komitetu) zaraz po osobach ustępujących obecnie z Rady Miejskiej. Przy czym zarówno Adam Wykręt jak i Edward Kołek (na zdjęciu poniżej) to nie nowicjusze. Można by wręcz powiedzieć, iż są to starzy wyjadacze.

Pierwszy piastował tę funkcję od 2002 do ubiegłego roku (z czteroletnią przerwą, w czasie gdy był posłem). Co ciekawe w poprzedniej kadencji uzyskał mandat radnego także z drugiego miejsca. Stało się to po tym, jak z funkcji radnego zrezygnował Przemysław Kamiński (został wtedy zastępcą prezydenta miasta). Adam Wykręt to znany w Bielsku-Białej społecznik i biznesmen. Jako właściciel piekarni od lat działa w ruchu rzemieślniczym. Jak przyznał chcę teraz reprezentować w Radzie między innymi to środowisko i jego interesy.

Z kolei Edward Kołek zasiadał w Radzie Miejskiej przez dwie kadencje (pod koniec lat 90. i na początku kolejnej dekady). Jest emerytowanym nauczycielem.  W Radzie – jak tłumaczy – zamierza skupić się na sprawach bielskiej oświaty.

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments