Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko-Biała: Rusza BWA

Fot. Wanda Gołkowska, FIBONACCI-ART

Galeria Bielska BWA już jutro ponownie otwiera się dla publiczności. Przerwa spowodowane epidemią trwała ponad dwa miesiące. Choć organizowane będą już wystawy, to jednak nie będą im jeszcze towarzyszyć wernisaże.

Zmianie ulegają też dni otwarcia.  Bielskie BWA czynna będzie teraz od wtorku do niedzieli, od 10.00 do 18.00 (gdy życie wróci do pełnej normalności przywrócone zostaną poprzednie zasady zwiedzania.  Wstęp na wystawy kosztować będzie teraz tylko złotówkę! Natomiast w środy obejrzeć je będzie można za darmo.
Na początek przygotowano dwie nowe ekspozycje. „Fi” Wandy Gołkowskiej oraz „Próba cofania” Dominiki Kowyni. Zaplanowano też po nich oprowadzania kuratorskie. Będzie można w nich uczestniczyć  online na stronie galerii.

Wanda Gołkowska to ikona polskiej sztuki awangardowej II połowy XX wieku. Na wystawie zobaczymy jej rysunki i obrazy inspirowane tzw. złotą proporcją, zgodnie z którą tworzy sama natura.
Malarstwo Dominiki Kowyni często  odnosi się do realnych, aktualnych problemów dzisiejszego świata, jak czarne protesty i strajki klimatyczne. W tym świecie nasze obserwacje i jednostkowe istnienia są rodzajem doświadczeń uniwersalnych.
google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments