Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko: Konfederacja zbiera podpisy. Wyzwiska, oskarżenia, demolka i rękoczyny

Od lewej: Szymon Kułakowski, Paweł Waliczek i Bronisław Foltyn. Zdjęcia: Marcin Kałuski

Wczoraj w Bielsku-Białej miało dojść do ataku na wolontariuszy zbierających podpisy dla Komitetu Wyborczego Konfederacja. Jako dowód politycy pokazali dzisiaj połamany stolik turystyczny.

O awanturze poinformowali Bronisław Foltyn, „jedynka” Konfederacji w wyborach do Sejmu oraz Paweł Waliczek, kandydat tego ugrupowania do Senatu. Jak mówili, w czwartek nieopodal dworca kolejowego w Bielsku-Białej zaatakowano dwóch zbierających podpisy wolontariuszy. Dwóch nieznanych mężczyzn około pięćdziesiątki miało wpierw nieczytelnie podpisać się na liście, po czym zacząć się szarpać z wolontariuszami i próbować ukraść listę. Jeden z nich miał zdemolować stolik, a nawet na niego wskoczyć. – Po upływie około pół godziny przyjechała policja, ale mężczyźni zdążyli uciec. Wszystko to działo się pod kamerami miejskiego monitoringu. Będziemy się domagać ścigania sprawców. Kodeks przewiduje za taki czyn pięć lat więzienia – stwierdza Bronisław Foltyn. Apeluje przy tym do komendanta bielskiej policji o zapewnienie bezpieczeństwa na bielskich ulicach w czasie kampanii wyborczej, a do komendanta straży miejskiej o udostępnienie policji nagrania z całego zajścia.

Kandydaci Konfederacji o incydencie mówili dzisiaj o 13.00 na placu Chrobrego, a towarzyszył im… zniszczony stolik. Konferencję rozpoczął jednak ich… przeciwnik polityczny. Bielski działacz społeczny i antyfaszystowski Szymon Kułakowski poinformował, że Konfederacja oskarża go o to, że w środę miał awanturować się na placu Chrobrego i zwyzywać jednego z mężczyzn zbierających podpisy. Zaprzeczał, aby miał publicznie wykrzykiwać pod adresem seniora oskarżenia o faszyzm. Jednak podczas konferencji starał się wykazywać związki Konfederacji i Bronisława Foltyna ze zdarzeniami o charakterze faszystowskim. Zdenerwowany senior zbierający podpisy dla Konfederacji wypalił wtedy, że ten sam jest faszystą i rasistą. Obie skonfliktowane strony napomykały o tym, że sprawa może trafić na policję i do sądu.

Bronisław Foltyn z jednej strony apelował o prowadzenie spokojnej kampanii – „bez agresji, bez nienawiści i bez ataków politycznych”, ale – z drugiej strony – podczas konferencji i jemu puściły nerwy. Szymona Kułakowskiego pożegnał słowem „spadaj”.

37
Skomentuj

avatar
19 Komentarzy
18 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
36 Komentarzy
ANTIFA JAWORZNOPatrykOloMateuszCitizen Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ANTIFA JAWORZNO
Gość
ANTIFA JAWORZNO

Hahaha ale gorzkie żale prawactwa w komentarzach. Prawiczki, nie płaczcie już tak!!! (A)

Patryk
Gość
Patryk

Trzeba być chamem i intelektualną amebą żeby patriotów polskich wyzywać od faszystów. Poniżej krytyki.

Mateusz
Gość
Mateusz

Proste że pan B F nie ma nic wspólnego z faszyzmem, jawnie neofaszystowski zespół Nordica sam sobie zorganizował koncert w klubie Miasto.

Olo
Gość
Olo

Nawet na tym portalu był artykuł na ten temat, że klub był wynajęty, a Nordica zagrała trzy piosenki razem z dzieciakami na scenie, m.in. „Kto Ty jesteś Polak mały”. Idąc Twoim tokiem myślenia, jak grali muzycy lewicowi, to BF jest wtedy lewakiem, a gdy występowali tam homoseksualiści, to zapewne napiszesz, że BF jest LGBT. Z kolei po koncercie katolickim, oznajmiał, że BF jest katolickim radykałem, a gdy po występie artystów, którzy mają w tekstach treści antykościelne, BF z pewnością zostanie obwołany antyklerykałem. A tak poważnie, to nieźle masz namieszane pod czaszką

Citizen
Gość
Citizen

Faszyzm to domena środowisk lewicowych – może najwyższy czas poduczyć się historii

Ewa
Gość
Ewa

Szymon strasznie już odleciał. Został tutaj zaorany kompletnie. Nazywa starszych ludzi faszystami, jakieś wyzwiska, zakłóca zbiórki podpisów, a na zadane proste pytanie nie potrafi odpowiedzieć. Jeszcze to popieranie ataków na wolontariuszy, demolowanie stoisk i bicie ludzi. Dramat

Onufry
Gość
Onufry

Komintern, bodajże w 1937 roku, wydał polecenie utożsamiania wszystkich swoich przeciwników z faszystami. Dlatego wszystkie ugrupowania patriotyczne, nawet jeżeli byli to patriotyczni socjaliści nazywał partiami „faszystowskimi”. Dla socjalistów patriotycznych nawet ukuł termin „socjalfaszystów’. Zaś prawica dla komunistów, także ta konserwatywna i katolicka, zawsze walcząca z różnorakimi przejawami totalitaryzmu takimi jak hitleryzm, czy włoski faszyzm, zawsze była traktowana jako przejaw „faszyzmu” .

Filip.
Gość
Filip.

Wystarczy posłuchać wypowiedzi polityków Konfederacji, by nie mieć wątpliwości, ze to ideowi spadkobiercy Benito M i Adolfa H. Dlatego – brawo Szymon 🙂

Dawid
Gość
Dawid

pokaz dowody zamiast rzucac slowami sprze monitora

insider
Gość
insider

chłopczyku, co ty wiesz o faszyzmie ?

Ewa
Gość
Ewa

Kolejny tolerancyjny, szanujący innych ludzi i różne poglądy, a potem okazuje się jak ta tolerancja wygląda w praktyce. Wyzwiska, zniszczone stoliki i bójki uliczne

Pyton
Gość
Pyton

Sie czlowieku doedukuj i wroc by przeprosic.

Citizen
Gość
Citizen

Zarówno jeden jak i drugi był socjalistą zatem chyba nie ma miejscu są powyższe sugestie i insynuacje – nauka nie boli natomiast głupota wbrew chwilowemu popytowi na nią może być przyczynkiem do bolesnych doświadczeń z nagrodą Darwina włącznie

Michał
Gość
Michał

To stolik z Ikea one same się łamią, bardziej mnie zastanawia dlaczego stolik nie był produkcji pl

Anka
Gość
Anka

Powodzenia dla Konfederacji! Macie mój głos!

asab
Gość
asab

Łamanie stolików, to jeden z bardziej miłych sposobów w jaki można traktować neonazistów.

asab cwel
Gość
asab cwel

Neonazista to Cię je*** psie, nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia.

Ewa
Gość
Ewa

Tak dokładnie wygląda ta wasza tolerancja i szacunek do innych ludzi. Wyzwiska, nazywanie namiastkami/faszystami wszystkich, którzy mają odmienne od Was poglądy. I to ma być usprawiedliwienie dla ataków na wolontariuszy ? Bicie i znieważanie ludzi, tak wygląda teraz ta Wasza tolerancja ?

Citizen
Gość
Citizen

Przecież to pogrobowcy narodowych socjalistów zaatakowali – socjalizm , słowo klucz

Kamil
Gość
Kamil

Znając Szymona Kułakowskiego można powiedzieć, że jego działania są celowe, nie ma tu przypadku. Znana od czasów stalinowskich metoda ataku na osobę bądź grupę osób które mają odmienne poglądy za pomocą oskarżeń o faszyzm. Zaczyna już to być nudne. Kolczyk w uchu i zaczepna natura, podszyta bezczelnością tyle o tym panu.

Wojtek
Gość
Wojtek

Prowadzi rejest ,sam się dotego przyznał , jest na zdjęciach z człowiekiem który został skazany za pedofilie , oskarża o faszyzm a sam jest lewicowym aktywistą . Czyli typowy lewicowiec w dysonansie poznawczym , omijającym logikę i zapominajcym o historii .

Antoni
Gość
Antoni

Na zdjęciu powyżej? A który z Konfederacji jest skazany za pedofilię?

Citizen
Gość
Citizen

Nauka czytania ze zrozumieniem klasy 1do3 szkoły podstawowej

Winnicki
Gość
Winnicki

Brawo oby więcej takich akcji. Precz z faszyzmem

Edward
Gość
Edward

Nie pisz baranie tego co twój rozum
Nie obejmuje wielkości orzecha OK

Citizen
Gość
Citizen

i****o chcesz zlikwidować lewicę ?

ANTIFA JAWORZNO
Gość
ANTIFA JAWORZNO

I dobrze że faszystow z konfederacji to spotkało, nie placzcie! To nic nie pomoze

Miejscowy
Gość
Miejscowy

Co to jest antifa? Zbieranina lewaków bez pracy co są tolerancyjni tylko wtedy jak masz takie zdanie jak oni….

Jarek
Gość
Jarek

Antifa co to jest znów jakieś lewactwo?

Bolesław
Gość
Bolesław

Lewi to zaraza Świata tępić jak szczury

Citizen
Gość
Citizen

Ale ty niemądry jesteś

dino
Gość
dino

Moim zdaniem zrobił to ktoś z anrtify lub aktywistów lewackich.

SADAM
Gość
SADAM

Geyom i lewakom konfederacja nie Pasuje,, karac lobuzow a moze to PIS sie boi prawicy

Dawid
Gość
Dawid

Cóż, wystarczy wejść na profil Pana Kułakowskiego i już wiadomo z kim mamy do czynienia – ten człowiek jest karykaturą demokracji, o którą tak walczy

Łukasz
Gość
Łukasz

Ten Kołakowski pewnie dupą usiadł i się stolik złamał i zrzuca na innych 😀

Adolf H.
Gość
Adolf H.

żałosne indywidua

Antoni
Gość
Antoni

O, “patriota” się podpisał.