Kultura i rozrywka

Blisko ciekawych ludzi i problemów. Cieszyńskie stowarzyszenie zaprasza na prelekcje

Henryka Szarzec opowiada o swoim przodku, Jurze Gajdzicy z Cisownicy. Fot. z archiwum stowarzyszenia

Pandemia koronawirusa mocno ograniczyła działalność wielu stowarzyszeń. Pomimo problemów, starają się one jednak wychodzić naprzeciw osobom, które nadal chciałyby uczestniczyć w różnego rodzaju spotkaniach, a nie mogą. Przykładowo, cieszyńskie stowarzyszenie “Pomocna Dłoń Blisko Ciebie” zaprasza do wysłuchania różnego rodzaju prelekcji online.

Gościem ostatniego spotkania była Henryka Szarzec, która opowiedziała o swoim przodku, Jurze Gajdzicy z Cisownicy, bibliofilu, autorze pamiętników, twórcy pierwszego polskiego ekslibrisu chłopskiego. Wszyscy, którzy chcieliby bliżej poznać człowieka, który przekraczał granice swojego stanu i czasów, w których żył, mogą wysłuchać  prelekcji zatytułowanej „Zasiane ziarno plonem dla pokoleń”, zamieszczonej w serwisie YouTube.

Stowarzyszenie “Pomocna Dłoń Blisko Ciebie” działa w Cieszynie od 2018 roku. Jego celem jest m.in. doraźna pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym, bezradnym w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i ich rodzinom, promocja i organizacja wolontariatu, działalność kulturalno-oświatowa.

Gościem stowarzyszenia był wcześniej dr Andrzej Kłoda, który opowiedział o zdrowiu psychicznym. Jak radzić sobie ze stresem? Czy ze mną wszystko w porządku? Czy to już depresja? Czy potrzebuję pomocy lekarza? Kto mi może pomóc? Psycholog, psychoterapeuta, a może psychiatra? Na te pytania można znaleźć odpowiedź poniżej – w rozmowie z dr. Andrzejem Kłodą, pełnomocnikiem dyrektora ZZOZ w Cieszynie ds. Centrum Zdrowia Psychicznego.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments