Wydarzenia Cieszyn

Brenna: Wójt z akceptacją radnych – w końcu

Fot. Michał Cichy

Sesje rad miast i gmin, podczas których zatwierdza się bądź odrzuca realizację budżetu i głosuje na absolutorium dla włodarza, zwykle są ważne, ale w Brennej, dzisiejsza, była szczególnie ważna. Dlaczego?

Chodzi oczywiści o to, że wójt gminy Brenna Jerzy Pilch przez dwa poprzednie lata nie otrzymywał od radnych absolutorium, a w 2021 nie udzielono mu też wotum zaufania. Przyjęcie tych uchwał i udzielenie akceptacji oznaczałoby więc poprawę sytuacji w Brennej, akceptowaną przez radnych, a odrzucenie mogłoby pociągać za sobą istotne skutki formalne i prawne.

Dzisiejszej sesji towarzyszyło sporo emocji. Szczególnie wójtowi Pilchowi, który często się mylił podczas wypowiedzi i tychże emocji nie ukrywał. Jak się okazało, słusznie, gdyż owoce głosowań były zupełnie inne, niż w poprzednich latach.

Rada Gminy Brenna, po zapoznaniu się z odpowiednimi opiniami i dokumentami, udzieliła wójtowi wotum zaufania w stosunku głosów 9 za, 3 przeciw i 1 wstrzymujący się.  Przyjęła też sprawozdanie finansowe wszystkimi głosami za. Co jednak najistotniejsze, Jerzy Pilch uzyskał też od Rady Gminy Brenna absolutorium, i to jednogłośnie, 13 głosami “za”.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
Olek
10 miesięcy temu

Z takim wójtem i w większości z takimi radnymi w gminie się nic nie zmieni a będzie tylko gorzej mam nadzieję że mieszkańcy wreszcie się zastanowią komu dają mandat do decydowania za nas wszystkich

strachy na lachy
strachy na lachy
10 miesięcy temu

Jakie ma znaczenie absolutorium i wotum zaufania? – to fikcja, liczy się mandat wyborczy i bez referendum wójtowi nic nie można zrobić.