Wydarzenia Cieszyn

Brenna: Wójt z akceptacją radnych – w końcu

Fot. Michał Cichy

Sesje rad miast i gmin, podczas których zatwierdza się bądź odrzuca realizację budżetu i głosuje na absolutorium dla włodarza, zwykle są ważne, ale w Brennej, dzisiejsza, była szczególnie ważna. Dlaczego?

Chodzi oczywiści o to, że wójt gminy Brenna Jerzy Pilch przez dwa poprzednie lata nie otrzymywał od radnych absolutorium, a w 2021 nie udzielono mu też wotum zaufania. Przyjęcie tych uchwał i udzielenie akceptacji oznaczałoby więc poprawę sytuacji w Brennej, akceptowaną przez radnych, a odrzucenie mogłoby pociągać za sobą istotne skutki formalne i prawne.

Dzisiejszej sesji towarzyszyło sporo emocji. Szczególnie wójtowi Pilchowi, który często się mylił podczas wypowiedzi i tychże emocji nie ukrywał. Jak się okazało, słusznie, gdyż owoce głosowań były zupełnie inne, niż w poprzednich latach.

Rada Gminy Brenna, po zapoznaniu się z odpowiednimi opiniami i dokumentami, udzieliła wójtowi wotum zaufania w stosunku głosów 9 za, 3 przeciw i 1 wstrzymujący się.  Przyjęła też sprawozdanie finansowe wszystkimi głosami za. Co jednak najistotniejsze, Jerzy Pilch uzyskał też od Rady Gminy Brenna absolutorium, i to jednogłośnie, 13 głosami “za”.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
Olek
5 miesięcy temu

Z takim wójtem i w większości z takimi radnymi w gminie się nic nie zmieni a będzie tylko gorzej mam nadzieję że mieszkańcy wreszcie się zastanowią komu dają mandat do decydowania za nas wszystkich

strachy na lachy
strachy na lachy
5 miesięcy temu

Jakie ma znaczenie absolutorium i wotum zaufania? – to fikcja, liczy się mandat wyborczy i bez referendum wójtowi nic nie można zrobić.