Na sygnale Oświęcim

Chciała sprzedać perukę, a straciła 18 tysięcy złotych!

Fot. KPP Oświęcim

Pewna 28-letnia mieszkanka gminy Oświęcim, poprzez popularny portal ogłoszeniowy, wystawiła na sprzedaż perukę. Niestety dała się przy tym tak oszukać, że straciła 18 tysięcy złotych.

Jak informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, w piątek (6 października) do oświęcimskiej komendy zgłosiła się 28-letnia kobieta.

Na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła do sprzedaży wartą kilka tysięcy złotych perukę. Krótko po tym otrzymała wiadomość od osoby chcącej zakupić perukę. W wiadomości oszust wskazał, że zrobił już rezerwację przedmiotu, a płatności chce dokonać za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego. W celu prowadzenia dalszej korespondencji związanej z transakcją wymienili się adresami e-mailowymi. Następnie pokrzywdzona na skrzynkę elektroniczną otrzymała wiadomość e-mailową. Sądziła, że to z portalu ogłoszeniowego. Wiadomość zawierała link przenoszący ją na stronę portalu, aby zweryfikować dane zwieązane z realizacją transakcji sprzedaży. Kobieta zastosowała się do poleceń wpisując dane osobowe wraz z danymi karty kredytowej. Potem wyświetlił się jej komunikat, że skontaktuje się z nią pracownik portalu w celu dalszej weryfikacji danych. Po kilkunastu minutach zadzwoniła kobieta przedstawiająca się za pracownika portalu ogłoszeniowego, która potwierdziła, że kobieta otrzyma przelew na konto, ale wcześniej musi zaakceptować przelew blik. Gdy to zrobiła to zauważyła, że zamiast wpłaty, to z jej konta zniknęło ponad 18 tysięcy złotych – podkreśla Małgorzata Jurecka.

google_news