Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Chcieli ukraść przewody. Spłoszyli ich strażnicy miejscy

Fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Trzech mężczyzn próbowało ukraść miedziane przewody elektryczne w Czechowicach-Dziedzicach. Spłoszyli ich strażnicy miejscy, którzy dostrzegli złodziei przy pomocy monitoringu wizyjnego.

Jak informuje czechowicka Straż Miejska do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Dzięki monitoringowi miejskiemu strażnicy zobaczyli, iż na skrzyżowaniu ulic Węglowej z Górniczą w Czechowicach-Dziedzicach trzech mężczyzn próbuje ukraść miedziane przewody elektryczne na remontowanym odcinku drogi.

Sprawcy zauważyli wcześniej strażników i oddalili się z miejsca, w którym pozostawili narzędzia służące do kradzieży jak młot, brzeszczot. Po chwili strażnicy zauważyli, przy jednym z budynków, jednego ze sprawców. Mężczyzna został ujęty. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do przecięcia przewodów elektrycznych wraz z dwoma innymi kolegami, lecz w chwili ujęcia nie wiedział, gdzie się znajdują. Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano 33-letniego mężczyznę celem prowadzenia dalszych czynności – podkreślają strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments