Wydarzenia Cieszyn

Drogomyśl i spore utrudnienia w ruchu

Fot. Powiat Cieszyn

Rozpoczynają się prace przy rozbiórce mostu w Drogomyślu. Kierowców w związku z tym czekają objazdy. W takiej sytuacji są nieuniknione, ale też warto o nich wiedzieć. 

W związku z realizacją inwestycji, o której pisaliśmy TUTAJ,  czyli rozbiórką starego i budową nowego mostu w Drogomyślu prowadzoną przez Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie zostaje wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w tamtym rejonie.

W chwili obecnej ruch pojazdów drogą powiatową DP 2627S  (ul. Główna) od strony Drogomyśla w kierunku drogi krajowej nr 81 oraz w kierunku przeciwnym odbywa się przez most drogowy w Drogomyślu. Jak jednak informuje Urząd Gminy Strumień, w związku z przebudową nastąpi całkowite zamknięcie ruchu samochodowego w tym miejscu w wyniku czego ruch pojazdów na czas robót zostanie przeprowadzony dwoma objazdami tymczasowymi.

Pierwszy dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz wysokości do 3,0 m z DK 81 w stronę Drogomyśla przez ul. Wiejską, gdzie zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna.

Drugi objazd dla pojazdów o całkowitej masie powyżej 3,5 t i wysokości powyżej 3,0 poprowadzony zostanie przez Strumień, Zabłocie, Chybie, Zaborze, Drogomyśl.

Szczegóły objazdów prezentują mapki pod tekstem.  Po zakończeniu inwestycji przywrócona zostanie dotychczasowa organizacja ruchu. Wykonawca planuje sfinalizować prace do końca grudnia br.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Xyz
Xyz
2 miesięcy temu

To o czym mówi artykuł to każdy wie. Dlaczego nie napiszecie konkretnie od kiedy przejazd przez most będzie zamknięty.

Vuko
Vuko
2 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Tak ale ci co robili skróty z Żywca czy z Wisły już o tym nie wiedzą