Wydarzenia Żywiec

Dzieci z Żabnicy ranne w koszmarnym wypadku autokaru pod Tczewem – ZDJĘCIA I WIDEO

Zdjęcia: PUW w Gdańsku, KWP w Gdańsku, PSP w Tczewie

Dzisiaj rano na autostradzie na wysokości Tczewa doszło do koszmarnego wypadku autokaru, w którym ucierpieli członkowie zespołu Mały Haśnik z Żabnicy. Cztery osoby są w ciężkim stanie.

Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zdarzenie miało miejsce tuż przed 6.00 na autostradzie A1 w kierunku Gdańska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autokaru zjechał na prawe pobocze, a autokar przebił barierki ochronne, spadł ze skarpy, przekoziołkował i ponownie stanął na kołach. Funkcjonariusze rozmawiali już z kierowcą, dzięki czemu mają pierwsze ustalenia co do przyczyn zdarzenia, ale ich nie ujawniają. Potwierdzają, że był trzeźwy.

Nieoficjalne informacje są takie, że kierowca mógł zasnąć za kierownicą, przez co autokar zjechał z trasy i koziołkował.

O 10.00 policjanci poinformowali naszą redakcję o kilkunastu osobach rannych. Cztery osoby są w stanie ciężkim. To dwoje dzieci i dwoje opiekunów.

Do wójta Węgierskiej Górki Piotra Tyrlika dotarła wiadomość o trzech osobach będących w stanie ciężkim, trzech w stanie średnim i o reszcie pasażerów, która doznała potłuczeń.

– Autokar wiozący ponad 30 dzieci ze Śląska nad morze dachował w okolicach Tczewa. W wypadku nikt nie zginął, poszkodowani są już w szpitalach, wszystkim dzieciom zapewniono opiekę. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich był na miejscu zdarzenia – poinformował Pomorski Urząd Wojewódzki.

Autokarem podróżowali członkowie Dziecięcego Zespołu Regionalnego Mały Haśnik z Żabnicy w wieku od 9 do 20 lat wraz z opiekunami. Wybierali się do Mikoszewa.

– Jechali na wypoczynek. To bardzo fatalna informacja, bo dotyczy tak poważnego wypadku i to jeszcze z udziałem tylu dzieci. Rodzice zostali poinformowani przez policję o zdarzeniu. My organizujemy pomoc psychologiczną dla rodziców i będziemy pomagać im finansowo w wyjeździe do swoich dzieci – informuje wójt. Część rodziców już wyjechała do szpitali, gdzie trafiły ich dzieci, a część wyjedzie jutro.

Fot. Pomorskie998

58 301 17 34 – to numer infolinii w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim dla rodzin i bliskich osób poszkodowanych w wypadku autokaru na autostradzie A1.

Wypadek na A1, konferencja prasowa z udziałem Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha

Opublikowany przez Pomorski Urząd Wojewódzki Sobota, 15 sierpnia 2020

– Modlę się w intencji osób poszkodowanych w wyniku wypadku autokaru wiozącego członków zespołu muzycznego „Mały Haśnik” z Żabnicy. Za wstawiennictwem Maryi Wniebowziętej proszę dobrego Boga o powrót do zdrowia wszystkich, którzy ucierpieli w wypadku. Polecam Bogu także ich Rodziny i Bliskich. O modlitwę gorąco proszę wszystkich Diecezjan – napisał biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel.

Aktualizacja

Tuż po południu Pomorski Urząd Wojewódzki poinformował o tym, że większość uczestników wypadku autokaru pozostanie w szpitalach na obserwacji do poniedziałku. – Cztery osoby są w stanie ciężkim. Poszkodowani przebywają w szpitalach w Gdańsku, Gdyni, Kościerzynie, Grudziądzu, Elblągu, Tczewie i Starogardzie Gdańskim. Wszystkim biorącym udział w zdarzeniu zapewniono też pomoc psychologiczną. Wojewoda pomorski pozostaje w stałym kontakcie z wojewodą śląskim – zakomunikował PUW.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał Moś
Michał Moś
1 miesiąc temu

Musiał jechać piekielnie szybko i tak się stało. Ja na początku myślałem, że się wywalił na autostradzie i przewrócił się na drogę a on, jak widać, zarył w zboże. Dobrze choć, że akurat tam nikt nie jechał kombajnem.

Krakers
Krakers
1 miesiąc temu

Szybkiego powrotu do zdrowia.

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

To w końcu z Żabnicy , czy ze Śląska?

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Przepraszam, a gdzie leży Żabnica jak nie na Śląsku??? Beskid Żywiecki jakby co…

Boże widzisz a nie grzmisz
Boże widzisz a nie grzmisz
1 miesiąc temu
Reply to  Kasia

Żabnica leży w Beskidzie Żywieckim czyli w części małopolski, która została siła wcielona w WOJEWÓDZTWO śląskie

Podbeskidzie
Podbeskidzie
1 miesiąc temu
Reply to  Kasia

Biedne dziecko, do szkoły! Żabnica to Śląsk? Jaki wstyd.
Pokolenie wychowane na google’u

Marek
Marek
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Śląsk to jest województwo a żabnica to wieś mam 10 lat i ja to wiem

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

Zdrowia dużo. Wszystko będzie dobrze.♥️♥️♥️

Bronka
Bronka
1 miesiąc temu

Trzymajcie się ciepło. Pozdrawiamy z Węgierskiej Górki. ❤️😘

NIEbronka
NIEbronka
1 miesiąc temu
Reply to  Bronka

nie wierze, że ktoś pozdrawia sobie kogokolwiek na stronie, gdzie opisywany jest wypadek. Ten komentarz jest kompletnie nie na miejscu. Ludzie ogarnijcie się to nie jest post na facebooku gdzie możecie sypać sobie komentarzami w stylu „pozdrawiamy z rodzinką”. Trochę taktu naprawdę. A więc „BRONKO” proszę się zastanowić co pani/pan pisze i czytać ze zrozumieniem. :))))