Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Godnie reprezentowali Cieszyn i śląski garnizon. Mundurowi stela z sukcesami

Śląska reprezentacja mundurowych została drugą drużyną w Polsce w finale konkursu „Policjant służby kryminalnej roku 2023”. Dwudniowe zmagania miały miejsce w Pile. To tam zjechali się z całego kraju najlepsi z najlepszych w służbie kryminalnej polskiej policji.

Policjanci służby kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, którzy w maju zostali laureatami wojewódzkich zmagań konkursu „Policjant służby kryminalnej roku 2023”, reprezentowali śląską policję w czerwcowym finale konkursu ogólnopolskiego organizowanego przez Szkołę Policji w Pile. W klasyfikacji drużynowej wywalczyli srebro, a indywidualnie również zajęli bardzo wysokie lokaty.

W kategorii “najlepszy policjant operacyjny w kraju” zwyciężył mundurowy reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Cieszynie. W kategorii “najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą” drugie miejsce w kraju wywalczył kierownik cieszyńskiej drużyny, podkom. Adam Łosiński, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu. W kategorii “technik kryminalistyki” bardzo dobrą lokatę zajął st. asp. Maurycy Jasnos z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, który wywalczył VI miejsce, natomiast pośród mundurowych walczących o tytuł “najlepszego policjanta dochodzeniowo-śledczego” wysokie, 10. miejsce w kraju, zdobył asp. Rafał Michalik z cieszyńskiej służby kryminalnej.

W Pile rywalizowało 17 grup reprezentujących garnizony poszczególnych województw, w tym garnizon stołeczny, które toczyły zaciętą walkę w następujących konkurencjach: sprawdzian umiejętności na miejscu zdarzenia, test wiedzy zawodowej, sprawdzian wiedzy praktycznej, sprawdzian umiejętności strzeleckich, sprawdzian umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.