Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Znów to zrobili! Kajetanowicz i Szczepaniak wygrywają Rajd Safari w WRC2

Fot. mat. pras. / Kajto.pl

Nie ma mocnych na polski duet w najtrudniejszym rajdzie na świecie! Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak drugi raz z rzędu triumfują w kategorii WRC2 podczas Rajdu Safari, legendarnej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, rozgrywanej na bezdrożach Kenii. Duet ORLEN Rally Team pojechał świetnie, przekraczając linię mety z ponad 11-minutową przewagą i wygrywając również dodatkowo punktowany Power Stage Hell’s Gate!

Kajetanowicz i Szczepaniak po raz siódmy wygrywają rundę w swojej kategorii, jest to ich 18. podium na przestrzeni sześciu lat startów w cyklu WRC. Druga z rzędu wygrana na Safari, które wymaga nie tylko szybkiej jazdy, ale przede wszystkim doświadczenia, rozwagi i umiejętności zarządzania tempem na piekielnie trudnych trasach, jest z pewnością jednym z najważniejszych sukcesów polskiego duetu.

Fot. mat. pras. / Kajto.pl

– To niesamowite uczucie, wygrywamy Rajd Safari po raz drugi – najtrudniejszą rundę w kalendarzu WRC. Jestem dumny z całego zespołu. Myślę, że ciężką pracą zasłużyliśmy na ten sukces. To nie było łatwe, choć tak się wydawało. Mamy dużą przewagę na mecie, ale trzeba było dobrze psychicznie i taktycznie rozegrać się ten rajd. Plan został wykonany w stu procentach, z czego bardzo się cieszę. Teraz mamy troszkę wolnego, ale przez ten czas będziemy musieli przygotować się do kolejnych rund, do walki z bardzo mocną konkurencją. Cieszę się też, że wracam do domu, bo przez ostatnie kilka miesięcy byłem tam tylko kilka dni, więc też mi się należy – uśmiecha się Kajetan Kajetanowicz. Rajdowiec z Ustronia dziękuje kibicom za wsparcie i zachęca już teraz do śledzenia Wielkiej Wyprawy Maluchów, w ramach której wraz z żoną pojedzie fiatem 126p do Monte Carlo w szczytnym celu. Pisaliśmy o niej tutaj.

W klasyfikacji sezonu Kajetanowicz i Szczepaniak umacniają się na prowadzeniu w WRC2 Challenger dla kierowców prywatnych. W łącznej klasyfikacji WRC2 Polacy awansowali na czwarte miejsce.

google_news