Porady i inspiracje

Jaki gryzak dla psa wybrać? 3 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę.

Gdy w naszym domu pojawia się nowy czworonożny członek rodziny, musimy zainteresować się kupnem kilku niezbędnych akcesoriów. Każdy pamięta o posłaniu lub budce do spania dla psa, a także o misce i smyczy. Większość świeżo upieczonych właścicieli psów wie również o konieczności kupienia zabawek, jednakże wybierają bardzo często na chybił trafił, nie zwracając uwagi na cechy produktu. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości zabawki i jaki gryzak dla psa wybrać, aby spełniał swoją funkcję, a przy tym był bezpieczny. 

  1. Gryzę więc jestem – dlaczego kupno gryzaka jest takie ważne?
  2. Jaki gryzak dla psa wybrać?
Gryzę więc jestem – dlaczego kupno gryzaka jest takie ważne?

Psia potrzeba gryzienia i żucia jest często bagatelizowana przez właścicieli czworonogów, a stanowi ona jeden z najbardziej pierwotnych popędów naszych małych przyjaciół, bez względu na wiek. Pozbawienie psa dostępu do swobodnego gryzienia wynika często z niechęci właściciela do zniszczeń i bałaganu. Brak możliwości gryzienia zwierzę wyładowuje na meblach, butach i innych przedmiotach codziennego użytku, a jeśli jest za to karane – tłumi potrzebę, kompensując w sobie frustrację i stres, co może skończyć się nawet chorobą, a na pewno przygnębieniem pupila. Kupując gryzak, niwelujesz to zagrożenie, a przy okazji możesz wesprzeć mieszkańców schroniska https://www.zpazurem.pl/artykuly/jak_pomagac_psom_w_schroniskach_robiac_zakupy_.

Jaki gryzak dla psa wybrać?

Zastanawiając się, jaki gryzak dla psa wybrać, trzeba mieć na uwadze kilka kwestii, które nie tylko zapewnią skuteczne korzystanie z zabawki, ale również sprawią, że będzie bezpieczna.

  • Wielkość – gryzak powinien być wystarczająco duży, aby nie mógł zostać połknięty przez psa, ale również na tyle mały, aby mógł on swobodnie nim operować i przenosić go w wygodne miejsce.
  • Materiał – istnieją gryzaki sztuczne lub naturalne, wykonane z włókien bawełnianych, ze skóry, plastiku czy gumy. Wybór zależy od preferencji psa i właściciela, jednak koniecznie należy zdecydować się na taki, którego elementy z tworzyw sztucznych nie mogą zostać odgryzione i połknięte – grozi to zatruciem, a nawet perforacją jelita.
  • Skład – gotowe przysmaki dla psów dostępne w wielu sklepach zoologicznych często miewają toksyczne składniki, które dostają się do gryzaka w procesie produkcji. Jest to zagrożenie dla życia i zdrowia psa, dlatego produkt powinien być jak najbardziej naturalny.

Pies dzięki gryzieniu poznaje świat, rozładowuje napięcie i relaksuje się. Wiesz już, jaki gryzak dla psa wybrać. Jeśli potrzebujesz innych produktów dla zwierząt, np. legowiska dla kota, zajrzyj na https://hubun.pl/52-legowisko-dla-kota i wybierz coś odpowiedniego dla Twojego milusińskiego. 

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments