Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kraftowe Święto w Beskidach

W pierwszy weekend sierpnia (5-6) pracujące na co dzień pełną parą browary PINTA i PINTA Barrel Brewing w Wieprzu zamienią się w miasteczko festiwalowe dla fanów piw rzemieślniczych. Po raz pierwszy w historii doroczne PINTA Party potrwa dwa dni i będzie połączone z kraftowym festiwalem One More Beer, organizowanym wcześniej w Krakowie.

Rzemieślnicze party nad Sołą

PINTA Party to otwarte spotkanie przyjaciół pionierów piwnej rewolucji w Polsce, współpracowników i wszystkich, którzy potrafią docenić rzemieślniczą jakość i różnorodność. Pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku w Warszawie. Jak zawsze, wstęp na imprezę jest wolny. Oprócz klasycznych i premierowych piw PINTY oferowanych na ponad 30 kranach uczestnicy wydarzenia będą mogli spróbować potraw z beskidzkiej kuchni oraz posłuchać koncertów i miksów serwowanych przez uznanych DJ-ów.

Mimo weekendu będzie działać sklep w Browarze z pełnym wyborem dostępnych piw PINTY, firmową odzieżą, szkłem i gadżetami, a także rzemieślniczymi miodami, cydrami oraz smakołykami z Polski i zagranicy. Otwarty będzie też sklep z piwami importowanymi. Przewodnicy z PINTY i PINTA Barrel Brewing będą czekać na chętnych do zwiedzania browarów.

Podczas imprezy będzie można po raz pierwszy zobaczyć AutoPINTĘ, czyli mobilny, sześciokranowy taproom w całkiem nowej oprawie graficznej, wybranej w facebookowym głosowaniu. Nowością na tegorocznym PINTA Party będą firmowe kubki z tworzywa sztucznego, wielorazowego użytku. Uczestnicy imprezy będą mogli też zaopatrzyć się w tradycyjne szklanki, kufle i pokale z logo PINTY. W ten sposób użycie kubków jednorazowych zostanie ograniczone do absolutnego minimum.

Weekendowy festiwal koneserów

Najbardziej wymagający entuzjaści piw rzemieślniczych zapewne docenią przygotowaną na tegoroczny festiwal One More Beer unikatową selekcję 180 piw z beczek z 30 rzemieślniczych browarów z Polski i 14 innych krajów, m.in. USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Belgii i Niemiec. W przeciwieństwie do PINTA Party udział w równolegle organizowanym festiwalu jest płatny. Jednorazowa opłata w wysokości 276 zł daje jednak prawo do nielimitowanej degustacji spośród co najmniej 60 różnych piw w ramach sesji trwającej cztery godziny. W ciągu dwóch weekendowych dni odbędą się trzy takie sesje.

W festiwalu biorą udział renomowane browary, które przedstawią w Wieprzu najlepsze swoje piwa. Często są to piwa bardzo trudno dostępne w handlu lub w ogóle niedostępne w Polsce. Kilka zostało uwarzonych specjalnie na festiwal. Średnia ocen 20 zagranicznych browarów, które przyjadą do Wieprza – według użytkowników serwisu Untappd – wynosi aż 4,02 na maksimum 5.

Polskę oprócz obu browarów PINTY reprezentują: Browar Monsters, Browar Stu Mostów, Funky Fluid, Maltgarden, Nepomucen, Sick Boy Brewing, Trzech Kumpli i Ziemia Obiecana. Walory swoich nastawów przedstawi też rzemieślnicza cydrownia z okolic Piaseczna Cydr Chyliczki.

Organizatorzy zapewniają, że podczas festiwalu będzie możliwość spotkania z przedstawicielami większości browarów i cydrowni, które przyjadą na One More Beer w Wieprzu

Piknik pod browarami

Przez cały weekend na terenie browarów PINTA i PINTA Barrel Brewing otwarte będą stoiska z przekąskami, napojami bezalkoholowymi oraz specjałami na ciepło od lokalnych rzemieślników, restauratorów i z food trucków.

Na scenie głównej przez dwa dni królować będzie muzyka. W piątek zaprezentuje się formacja Latające Talerze, natomiast w sobotę rockowy Izzy and The Black Trees oraz niezwykle popularny na YouTube Rau Performance. W oba dni po występach na żywo ze sceny popłyną hity w rytm playlist PINTA Vibes, układanych przez muzycznie wrażliwą załogę PINTY.

Dla przyjezdnych organizatorzy przygotowali bezpłatne pole namiotowe z sanitariatami i parking, ale zastrzegają, że liczba miejsc jest ograniczona. Osoby powracające z One More Beer w sobotę i w niedzielę będą mogły skorzystać ze specjalnych pociągów Kolei Śląskich, wynajętych przez organizatora. Ich odjazdy ze stacji Radziechowy Wieprz do stacji Bielsko-Biała Główna są zaplanowane na godz. 23:59.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments