Wydarzenia Cieszyn

Leszna Górna: Poddasze wreszcie będzie służyć. Sportowcy już zacierają ręce

Fot. UG Goleszów

W Transgranicznym Centrum Szkolenia Strażaków w Lesznej Górnej odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanych pomieszczeń poddasza przeznaczonych na organizację alternatywnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Dzięki tej modernizacji miłośnicy tenisa stołowego i zawodnicy LKS Lesznianka będą mogli trenować w optymalnych warunkach.

Niewykorzystane poddasze po wielu latach zastoju stało się użyteczne. Zawodnicy klubu z Lesznej Górnej znajdą na powrót swoje miejsce w tym budynku. Mają zapewnione sprzyjające warunki do trenowania. Dziś, Piotr Ostachowski – utytułowany zawodnik z Lesznej Górnej, przeprowadził pokazowy trening z robotem – urządzeniem wspomagającym, który jest prezentem dla wszystkich zawodników od wójt Gminy Goleszów. W ubiegłym roku w grudniu, dzięki wsparciu finansowemu gminy, Klub zakupił nowy stół do tenisa stołowego.

Lesznianka to klub z wieloletnią tradycją, który w swojej wieloletniej historii odnotował wiele sukcesów, a jego zawodnicy zdobywali najwyższe trofea w rozgrywkach krajowych. Świętował tego dnia jubileusz 75-lecia istnienia. Inicjatorem i motorem działań klubu od początku był Andrzej Pustówka. Człowiek, który swoim zapałem motywował do działań nie tylko w sferze sportu, ale również kultury i folkloru. Obchodził, także w tym dniu, 60-lecie swojej pracy, jako animator życia kulturalnego i sportowego w Lesznej Górnej.

Uroczystego otwarcia sali treningowej – przecięcia wstęgi – dokonali wspólnie wójt Sylwia Cieślar – inicjator powstania sali oraz honorowy prezes Lesznianki Andrzej Pustówka. Odbył się pierwszy mecz tenisa stołowego, w nowej sali, a zmierzyli się: Mateusz Lorc i Andrzej Pustówka – obecny i honorowy prezes.

– Bardzo się cieszę, że nasi tenisiści będą mogli trenować w nowoczesnych pomieszczeniach i rozwijać swoje pasje. Gratuluję Jubilatom i odznaczonym wyróżnień. Życzę wszystkim zawodnikom, trenerom i członkom Klubu kolejnych sukcesów – powiedziała podczas uroczystości wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Powiadam Wam
Powiadam Wam
8 miesięcy temu

I kto będzie z tego korzystał? 2 dziecka na krzyż czy to już afgańcom szykujecie? Przecież w tej lesznej to już nawet wiatr nie hula.

Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu
Reply to  Powiadam Wam

No tak, wszyscy mają lumbago i rwę kulszową.

Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu

Jakie pieniądze i skąd przeznaczono na modernizację poddasza? Kto wygrał w pierwszym meczu?, honorowo honorowy prezes?
Musi bardzo się cieszyć także podszywacz Hermenegildy, jeszcze nie skomentował jako pierwszy ale niebawem to nastąpi.