Lider nadal niepokonany

Bardzo dobry mecz obejrzeli w niedzielne południe kibice w Pogórzu. Liderujący w tabeli skoczowskiej klasy A miejscowy LKS pokonał 3:1 rezerwy Beskidu Skoczów.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali skoczowianie, jednak wynik meczu otworzył Daniel Madzia, który w 15. minucie precyzyjnym strzałem głową dał prowadzenie gospodarzom. Podopieczni trenera Marcina Sitki poszli za ciosem i kilka minut później mogli zdobyć drugą bramkę, ale Daniel Szwarc nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego za faul na napastniku LKS-u Pogórze Michale Czakonie. Mimo kilku kolejnych szans lider nie potrafił udokumentować swojej przewagi trafieniem, więc na przerwę zawodnicy obu drużyn schodzili przy stanie 1:0.

Po zmianie stron jedna z pierwszych szarż Michała Czakona zakończyła się faulem obrońcy na napastniku z Pogórza i gwizdkiem arbitra, który po raz drugi w tym spotkaniu wskazał na jedenasty metr. Tym razem sprawy w swoje ręce wziął sam poszkodowany i w 48. minucie pewnym strzałem podwyższył prowadzenie miejscowych. Dwie minuty później z gola kontaktowego mogli cieszyć się goście. Fatalny błąd w defensywie zespołu lidera wykorzystał Wojciech Struś, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnym strzałem skierował futbolówkę do siatki. Od tego momentu to “dwójka” Beskidu przejęła inicjatywę na placu gry i była bliska wyrównania. Zapędy ekipy trenera Marcina Michalika zostały jednak ostudzone w 75. minucie, gdy po raz trzeci sędzia musiał wskazać na “wapno”, tym razem po faulu skoczowskiego golkipera na, a jakże… Michale Czakonie. Snajper z Pogórza po raz drugi postanowił samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość i pewnym uderzeniem ustalił rezultat meczu na 3:1.