Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Ligota: Pożar w budynku. W ogniu zginęła kobieta – ZDJĘCIA

Wczesnym porankiem do dyżurnego straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że pali się w budynku przy ul. Powstańców Śląskich w Ligocie. Wysłano osiem zastępów straży pożarnej. Wskutek pożaru spłonęła 73-letnia kobieta, drugiej uratowano życie.

Zgłoszenie pożaru wpłynęło o godz. 6.05. – Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się w pokoju na parterze budynku. Na piętrze, na balkonie była kobieta, której dym odciął drogę ucieczki. Poinformowała nas, że na parterze budynku jest jej matka. Do budynku w aparatach ochronnych górnych dróg oddechowych weszły dwie roty ratowników, podaliśmy dwa prądy wody. Niestety na korytarzu domu znaleźliśmy spalone zwłoki kobiety. Jej córka została ewakuowana z balkonu w bezpieczne miejsce, nic jej się nie stało – powiedział nam asp. Krzysztof Caputa z JRG2 w Bielsku-Białej.

Z budynku strażacy wynieśli dwie butle z gazem. Po ugaszeniu pożaru z pokoju wyniesiono i przelano spalone wyposażenie, budynek został oddymiony, przewietrzony i sprawdzony pod kątem stężenia tlenku węgla. Wskutek pożaru spłonęło jedno pomieszczenie budynku wraz z wyposażeniem. Dalsze czynności prowadzi policja pod nadzorem prokuratora.

Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, JRG2, OSP Ligota, OSP Zabrzeg, zespół ratownictwa medycznego i patrole policji. Przyczynę pożaru ustala policja.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
Beata
1 miesiąc temu

Panie Jamro,skąd z budynku wyniesiono te butle z gazem?,(parter czy piętro?)(Jestem siostrzenicą zmarłej cioci..)
Proszę o maila.Dziękuje