Wydarzenia Bielsko-Biała

Linoleum, garnki, wiadra

W całej tegorocznej akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT”, organizowanej od lat przez bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, padł rekord frekwencji. We wszystkich trzech wyjściach na szlaki wzięły udział łącznie 962 osoby.

Przypomnijmy. W kwietniu sprzątano ze śmieci rejon Klimczoka, a w maju Babiej Góry. Natomiast w minioną sobotę, 11 czerwca, uczestnicy wybrali się z workami na śmieci na szlaki prowadzące na Hrobaczą Łąkę. Wolontariuszy było 327, w tym 257 dzieci i młodzieży. Zebrali około 1000 litrów śmieci. – Wśród naszych „zdobyczy” pojawiły się tak nietypowe jak kawał linoleum oraz pordzewiałe garnki i wiadra – mówi prezes bielskiego PTT Szymon Baron. Po dojściu na szczyt, na uczestników czekało tradycyjne ognisko z kiełbaskami. Nastąpiło też podsumowanie akcji i wręczenie pamiątkowych dyplomów.

W sobotniej akcji wzięły udział następujące grupy: harcerki z VI Beskidzkiej Drużyny Harcerek ZHR „Rzeka”, podopieczni Domu Dziecka w Oświęcimiu, młodzież ze Szkolnego Koła PTT „Halniaki” z Kóz, podopieczni Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia z placówek w Bielsku-Białej (dwóch), Kętach, Międzyświeciu i Żywcu, Szkolne Koło z bielskiego oddziału PTT, które niedawno zaczęło działalność przy SP nr 36 w Bielsku-Białej, młodzież z Oddziału PTT w Chrzanowie i jego licznych Szkolnych Kół oraz Szkolne Koło PTT „Diablaki” z Dąbrowy Górniczej.

Patronat medialny nad akcją sprawują „Kronika Beskidzka” i portal informacyjny beskidzka24.pl. Sprzątanie wspierają także niezawodni sponsorzy: Grupa Kęty S.A. oraz Polskie Mięso i Wędliny Łukosz sp. z o.o.

Fot. organizatorzy

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie wyrzucać
nie wyrzucać
2 lat temu

To linoleum jest najcenniejsze, można zrobić linoryt z okazji rekordowego zbierania śmieci.