Cieszyn Na sygnale

Obywatel Ukrainy miał podrobione prawo jazdy. Wpadł podczas akcji trzeźwy poranek

Fot. Michał Cichy

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, w związku z akcją „trzeźwy poranek”, zatrzymali w Skoczowie do kontroli 42 letniego kierowcę. Mimo, że był trzeźwy, tamtego poranka nie zaliczy do udanych, bo czeka go sprawa karna oraz minimum 1500 złotych grzywny. Dlaczego? Podczas interwencji okazał policjantom fałszywe prawo jazdy.

Policjanci cieszyńskiej drogówki podczas minionego weekendu jak zwykle patrolowali drogi powiatu cieszyńskiego, w tym oczywiście „wiślankę” z uwagi na wzmożony ruch turystów. W godzinach porannych mundurowi z tutejszej drogówki prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami, czyli akcję „trzeźwy poranek”. Podczas działań kontrolowali nie tylko stan trzeźwości, ale też stan techniczny pojazdu czy posiadane uprawnienia oraz sposób przewożenia pasażerów czy ładunku. Około godziny 9 na „wiślance” zatrzymali kierującego osobową mazdą. Podczas wykonywanych czynności 42- letni obywatel Ukrainy, który kierował kontrolowanym samochodem, okazał prawo jazdy, które wzbudziło podejrzenie policjantów. Dokument posiadał nieczytelny mikrodruk na awersie dokumentu, farba optycznie zmienna nie zmieniała swej kolorystyki po zmianie kąta padania światła, a dodatkowo brakowało hologramu i zabezpieczeń widocznych pod promieniami UV. Policjanci zatrzymali mu podejrzane prawo jazdy za pokwitowaniem, a „pseudokierowca” za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Przestępstwo posługiwania się podrobionym dokumentem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do pięciu lat. Z kolei kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

 

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
motofan
motofan
7 miesięcy temu

ilu jeszcze jego rodaków robi to samo-u nich za $ kupi sięwszystko nawet podrobione paszporty prawa jazdy,trwałą niezdolność do służby wojskowej i legitymację poselską

Kto
Kto
7 miesięcy temu

Bardzo dobrze za dużo zaczynają sobie pozwalać zero wdziecznosci