Na sygnale Oświęcim

Miała 2,7 promila i opiekowała się swoim synem

Fot. Policja

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, w powiecie oświęcimskim, prowadzą postępowanie wobec 42-letniej mieszkanki Zatora, która mając w organizmie 2,7 promila alkoholu miała pod opieką swoje dziecko. Kobieta została zatrzymana dzięki prawidłowej reakcji innych rodziców.

Do zdarzenia doszło w sobotę (21.05) po południu w Zatorze. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety przebywającej na festynie rodzinnym i mającej pod swoją opieką małoletniego syna. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Mundurowi szybko zlokalizowali kobietę i jej dziecko. Badanie stanu trzeźwości 42-latki wykazało 2,7 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana i trafiła do komisariatu Policji. Opiekę nad jej 10-letnim synem przejęła rodzina.

Wobec 42-latki wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniego dziecka, nad którym miała obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dziecka. Odrębny wniosek zostanie przekazany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zatorze w związku z podejrzeniem, iż zaniedbanie którego dopuściła się matka dziecka może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments