Wydarzenia Bielsko-Biała

Możesz pomóc uziemionym w DPS-ie „Sadyba”. Potrzeba środków ochrony osobistej i żywności

Fot. Fundacja Sadyba

Dom Pomocy Społecznej „Sadyba” w Bystrej został zamknięty po wykryciu 19 zakażeń koronawirusem. Ze względu na trudną sytuację, DPS będzie wdzięczny za dary – żywność i środki ochrony osobistej.

Przypomnijmy, że 13 ze 109 pensjonariuszy oraz 6 z 61 członków personelu ma dodatni wynik badania pod kątem koronawirusa. Obecnie wszyscy czują się w miarę dobrze i pozostali w ośrodku. Część pracowników właśnie tam postanowiło spędzić kwarantannę, by opiekować się pensjonariuszami.

Sadyba wprawdzie ma środki ochrony osobistej, ale wyczerpują się w błyskawicznym tempie. Wiele wystarcza tylko na kilka godzin. Dlatego teraz wszystkie są na wagę złota, a szczególnie kombinezony, fartuchy, maseczki, przyłbice i płyny do dezynfekcji.

Nie funkcjonuje też kuchnia, choć zapewniono catering. Uziemieni mieszkańcy i pracownicy nie mogą w tej sytuacji liczyć na tak częste, jak zazwyczaj, dostarczanie paczek żywnościowych. Dlatego będą wdzięczni i za takie wsparcie, w tym świeże owoce, słodycze czy przekąski.

Dary można dostarczać do DPS-u przy ulicy Klimczoka 80 w Bystrej. Na bramie umieszczono kartkę z numerami telefonów, pod którymi można poinformować pracowników o ich dostarczeniu. Można zadzwonić (nr 33 817 12 12) też wcześniej, by dowiedzieć się, jakie są bieżące potrzeby.

O zakażeniach w placówce pisaliśmy TUTAJ.

google_news
28 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krystian
Krystian
3 lat temu

Ależ tu jadu, złości i nienawiści. Chrześcijanie tak nie postępują. Poza tym chodzi o pomoc nieszczęsnym ludziom, a nie dywagowanie o religijnych animozjach.

Trampek 2
Trampek 2
3 lat temu

TRAMPEK to nie Świadek Jehowy, to taki co go nie chcą ochrzcić, Znają go ludzie. Ma sporo na sumieniu. Mysli że szczuciuiem na ludzi zaskarbi sobie łaskę organizacji. Nic z tego, takich wykopują. Organizacja potrzebuje pieniędzy i póki TRAMPEK je daje to jest tolerowany jako “postronny”, jak nazwano w książce Zorganizowani.. osoby zapraszane na Pamiątkę.

Hanys
Hanys
3 lat temu

Zwróćcie proszę uwagę jakiego języka używają tutaj obrońcy świadków Jehowy. Wystarczyły pytania o to czy inni ŚJ wesprą potrzebujących czy jednak liczą na pomoc tych ludzi, o których mówią że należą do religii fałszywej i zginą w armagedonie.
Mamy piękne świadectwo miłości względem tych, których prosi się o pomoc.

Roszada
Roszada
3 lat temu

Widzę, że dużo to ex Świadków komentuje, którzy niby już nie są nimi, ale mentalnie jeszcze tkwią. Sadyba to prywatna fundacja i tyle.

Włodek zawany Roszada
Włodek zawany Roszada
3 lat temu
Reply to  Roszada

Widzę, że ktoś się podszywa pod mój forumowy nick

Roszada
Roszada
3 lat temu

Nie jednemu psu Burek…

mabuki
mabuki
3 lat temu

o proszę teraz oczekują na pomoc od tych o których mówią ”chodzące trupy”, bo jak przyjdzie ten ich armagedon to ci co dziś im pomagają będą leżeć jak gnój na ziemi, takie oto bzdury oni głoszą i w takie głupoty wierzą

Kasia
Kasia
2 lat temu
Reply to  mabuki

A Ty liczysz ze pojdziesz do nieba

Trampek
Trampek
3 lat temu

A przypomnieć wam jak wy katolicy mordowaliście w czasie np II wojny światowej miliony ludzi ??? buhahahaha, przypomniec wam katolicy jak mordowaliście niewinnych ludzi w średniowieczu ???

Janina
Janina
3 lat temu

Bida do d…y zajrzała,to już ludzie ze świata,ci niegodziwcy ,co zgniją na polu nie są źli ? Czy ich pieniądze i dary nie śmierdzą.Postawa godna pogardy Świadkowie Jehowy.A gdzie współwyznawcy? Przecież w ich gazetkach zachwalają jakaż to u nich miłośc….

Trampek
Trampek
3 lat temu
Reply to  Janina

A kim ty jesteś , ze tak jedziesz na Świadków Jehowy ??? Katoliczką modlącą się do trupa na pogańskim krzyzyku ??? Czy ktoś ci wypomina bajki w jakie wierzysz ???

Janina
Janina
3 lat temu
Reply to  Trampek

Uważaj Trampek,bo jak twoi księża-starszyzna dowie się ,że tak brzydko się wyrażasz…

Jola
Jola
3 lat temu

Gdzie jehowi, tacy dobrzy ludzie?

Trampek
Trampek
3 lat temu
Reply to  Jola

No tak, katolików szczekajacych jak psy to ja widzę codziennie wokół siebie, stado psów i świń, którzy sami nie wiedzą w co już wierzą a pójście do piachu bez perspektyw jest coraz bliżej, buhahahaha

Czesław
Czesław
3 lat temu

Przecież to ośrodek prowadzony przez świadków Jehowy. Proszą o pomoc ludzi “ze świata”?
A czy ich centrala w Nadarzynie zorganizuje pomoc.

Góral
Góral
3 lat temu
Reply to  Czesław

Fundacja, to prywatna inicjatywa, nie ma nic wspólnego z centralą w Nadarzynie. Masz niesprawdzone informacje

Hanys
Hanys
3 lat temu
Reply to  Góral

No jak to. Swoim braciom nie pomoże aż musza szukać pomocy u tych złych światusów którzy to podobno zginą w armagedonie? 🙂

Trampek
Trampek
3 lat temu
Reply to  Hanys

Ale to nie ŚJ będą niszczyli światusów takich jak ty tylko sam Bóg Jehowa , poczytaj głąbie Biblię to sam się o tym przekonasz. ŚJ nie będą nikogo mordowali jak to wy katolicy macie cały czas w zwyczaju, buhahaha

Janina
Janina
3 lat temu
Reply to  Góral

W tej chwili to jest NIEISTOTNE.Nie ma pomocy od zorganizowanej społeczności swiadków na caaaałej ziemi

Trampek
Trampek
3 lat temu
Reply to  Janina

A to w tym ośrodku są tylko i wyłącznie ŚJ ??? Oświeć mnie tępiaro 😉

Trampek
Trampek
3 lat temu
Reply to  Czesław

A ty jako katolik to co ??? Walczysz o aborcję czy szukasz kolejnej wojny w imię waszego pogańskiego krzyżyka ???

Ola
Ola
3 lat temu

To osrodek prowadzony przez świadków Jehowych a koszt pobytu tam jest bardzo duży wiec nie rozumiem jak moze brakowac jedzenia?

Trampek
Trampek
3 lat temu
Reply to  Ola

Może brakuje na jedzenie bo dużo kasy idzie np na środki czystości 😉

Jan
Jan
3 lat temu

czego konkretnie brakuje?

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Jak informowano wcześniej w “tutaj”, na miejscu były służby wojewody i analizowały problem. Bez analizy sytuacji zabezpieczenia w środki ochrony osobistej?

Michał
Michał
3 lat temu

Jak rozumiem, szefostwo już w pierdlu, skoro jedzenia brakuje?

Ewa
Ewa
3 lat temu
Reply to  Michał

Naprawdę Św.Jehowy się tak odzywa?jestem w szoku