Wydarzenia Sucha Beskidzka

Nie wpuścili posła do DPS Jordanów

Fot. Platforma Obywatelska – Małopolska

Przy budynku DPS Jordanów pojawił się dzisiaj (13 czerwca) poseł Aleksander Miszalski (KO), który zwołał krótką konferencję prasową i zapowiedział przeprowadzenie kontroli poselskiej w placówce.

Sprawa ma związek z dzisiejszymi doniesieniami o przemocy w DPS Jordanów o czym pisaliśmy – TUTAJ.

Stojąc przed budynkiem DPS Jordanów poseł Aleksander Miszalski stwierdził, że już dwa lata temu rodzice zgłaszali nieprawidłowości w DPS Jordanów do wojewody małopolskiego i do prokuratury. Jak zaznaczył przez dwa lata nic się nie wydarzyło. Przypomniał, że przez kilka miesięcy trwałą kontrola wojewody, a część protokołu utajniono.

Czy czasem nie jest tak, że instytucje, które są kościelne cieszą się większą pobłażliwością ze strony państwa? – zastanawiał się głośno poseł Aleksander Miszalski, który zaznaczył, że zostały złamane wszelkie standardy zarządzania tego typu placówką.

Zapowiedział przeprowadzenie kontroli poselskiej w DPS Jordanów i powiedział, że będzie chciał otrzymać między innymi dane i dokumenty z przeprowadzonej kontroli w 2020 roku, a także wykaz stwierdzonych nieprawidłowości i nadużyć w DPS Jordanów. Przypomniał, że chociaż DPS Jordanów to zakład niepubliczny, ale finansowy z Narodowego Funduszu Zdrowia, czyli ze środków publicznych. Poseł Aleksander Miszalski zadzwonił na domofonie. Po paru chwilach odezwał się głos kobiecy. Poseł przekazał, że chciał zostawić pismo na recepcji. Zakonnice go jednak nie wpuścił. Ostatecznie pismo zostawił w skrzynce na listy.

Fot. Platforma Obywatelska – Małopolska

 

google_news
29 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
super
super
1 rok temu

Sporo przetrzebiono komentarzy przez cenzurę, na 28 zostało 21.

prosto z tunelu
prosto z tunelu
1 rok temu

Dalej bulgocze ten beznickowy fekaliowy ? Tyle mu zostało,bo tyle tylko potrafi.

głupi osiołek
głupi osiołek
1 rok temu

kropka kreska czy przecinek, nie masz co się oburzać, sam sobie nagrabiłeś, próbowałem wiele razy powiedzieć prawdę delikatniej ale nie chcesz zrozumieć. Nazywanie lewakami, burdelowcami, nierobami palącymi siano, dla uzasadnienia swojego oszołomstwa nic nie da. To Ci mówi kolejny raz głupi osiołek i możesz mnie kolejny raz wyśmiać z osiołka, lecz nic nie da, mam dystans, którego Tobie brakuje w oszołomstwie. Siedzisz też cały dzień na forum (niech Ci będzie, że burdel), wyszukujesz tematy do zwady a komuś zarzucasz.

.
.
1 rok temu

Istotnie każdy kto ma prawo owe przekonania to oszolomi prowokator,każdy ma mieć jedynie słuszne poglądy i słuchać wodza najlepiej ryżego Takie czasy osiołku skończyły się wraz z PRLem A ty niewiele się różnisz od tegopowyzej

.
.
1 rok temu
Reply to  .

stroisz się w szaty sprawiedliwego , ale jesteś przekręcony w lewo podobnie jak twój portalik.Wpis ,który umieściłem może i jest prowokacyjny ale nie dotyczy kogoś bezpośrednio, łącznie z tym z tunelu.Jakoś ci nie przeszkadzało jak wczoraj ten typ wszystkich ,którzy mieli inne zdanie wyzywał od bydlaków ,prawackich durni itp itd.Widzisz tylko oszołomów po prawej stronie bo sam jesteś lewakiem . Przykro mi to stwierdzić ale taka postawa zalatuje fałszem

osiołek
osiołek
1 rok temu
Reply to  .

jak się nie chce (zrozumieć), to gorzej jak nie może

osiołek
osiołek
1 rok temu
Reply to  .

A wygłaszaj sobie poglądy tylko nie atakuj redakcję, tych co mają inne zdanie, że lewacy, zdrajcy narodu itp. I tutaj atakujesz ryżego, przypisujesz mi, że go słucham. Skąd to wiesz? A wcale ryży nie jest w temacie. A także atakujesz mnie i przypisujesz rzeczy wymyślone przez Ciebie aby Ci pasowało do ataku. Nigdy nie zrozumiesz, że można żyć inaczej obok siebie mimo, że ma się inne widzenie. W PRL żyło wielu uczciwych obywateli i żyją do dziś, a Tobie wystarczy hasło PRL i już się włącza oszołomstwo.

.
.
1 rok temu
Reply to  osiołek

POrtalik jest lewacki więc inne zdanie mam najczęściej ja ,to pewno dlatego nazwałeś mnie oszołomem gorszym niż twój podszywacz .Zalatujesz fałszem ,naginasz fakty ,kluczysz ,nawet wzmiankę o PRL przerobiłeś na swoje kopyto . Daremna ta rozmowa . Zegnam

osiołek
osiołek
1 rok temu
Reply to  .

Nie tak szybko, oszołomem jesteś politycznym, gorszym niż ten drugi, który w głowie ma nie ten tego. O PRL mam prawo pisać, bo w nim żyłem i wiem jak było z autopsji wśród ludzi niezaangażowanych politycznie a takich była większość, nie muszę nic przerabiać. Daremne te argumenty, lecz innych nie może być.

.
.
1 rok temu

kiedyś była Trybuna teraz jest Platforma ,kiedyś Ludu teraz Obywatelska

PO co ta dziecinada?
PO co ta dziecinada?
1 rok temu
Reply to  .

kiedyś był “Świerszczyk”, teraz kropka kreska czy przecinek.

kropka kreska czy przecinek
kropka kreska czy przecinek
1 rok temu
Reply to  .

“jak ja się napatrzę, tak dobrze, i w nocy się przyśni, to jej tak nienawidzę, że strach”

Dominik
Dominik
1 rok temu

Nie ma się co dziwić jak się nie ma swoich dzieci to się ich nigdy nie kocha sam s*x ich tego nie nauczy choć go mają dość.

CoCo
CoCo
1 rok temu

Niewiele można powiedzieć,ale wsłuchajmy się w słowa, które są fundamentem Jezusowej nauki: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40) i .. .„kto nie miłuje bliźniego, którego widzi, jakże może miłować Boga, którego nie widzi?” (1J 4, 20b).

Karol
Karol
1 rok temu

Burdel nie był jeszcze doprowadzony do normalnego stanu.

Miły
Miły
1 rok temu

Skandal, dlaczego kryje się patologię

?
?
1 rok temu
Reply to  Miły

Czy na pewno jesteś miły?

Reelekcja
Reelekcja
1 rok temu

Gdy sprawa robi się medialna to jak muchy do g…a przyciąga polityków wszak do wyborów coraz bliżej.

gdzie pies pogrzebany
gdzie pies pogrzebany
1 rok temu
Reply to  Reelekcja

no i jest winny – media

Myszka
Myszka
1 rok temu

Takiego prostego postu nie ogarniasz? Wracaj do Pudelka.

gdzie pies pogrzebany
gdzie pies pogrzebany
1 rok temu
Reply to  Myszka

Jak to, czytam podstawę zdania w komentarzu: “gdy sprawa robi się medialna” i wyciągam wnioski. Nie byłoby sprawy medialnej, nie byłoby żerujących polityków. Pudelka nie znam, nie mój kolega, może dla Myszki dobre miejsce w pudelku.

Ha
Ha
1 rok temu

A może problem w polityku łasym na lans, a nie w mediach? Dlaczego to nie on alarmował media?

gdzie pies pogrzebany
gdzie pies pogrzebany
1 rok temu
Reply to  Ha

nie alarmował bo nie miał dostępu do wiedzy, którą uzyskała WP. Uzyskała od byłego personelu, rodziny i nie będzie się przecież dzieliła z politykiem, media walczą o pierwszeństwo do informacji. Oczywiście, że polityk jest łasy na lans i to każdy, ale już tak jest w polityce i nie należy w tym miejscu szukać winy.

Polak
Polak
1 rok temu

I prawidłowo! niemieckie sc1erwo won do berlina! Tam sobie będziesz sprawdzał muzułmańskie nory!

Nina
Nina
1 rok temu

Oho, ktoś usiłuje na ludzkiej tragedii ugrać kapitał polityczny

komunał
komunał
1 rok temu
Reply to  Nina

kapitalnie ujęłaś, lepiej się nie da oddać sedno problemu.

mało wiem
mało wiem
1 rok temu
Reply to  Nina

już nie wiem, czy ta tragedia jest ważna czy zbity kapitał, nie tylko polityczny bo i B24 tutaj zebrała niezłą kupkę kasy.

lepiej nie wiem
lepiej nie wiem
1 rok temu

Poseł najpewniej mówi nieprawdę o kontroli od kilku miesięcy skoro wojewoda mówi że zaczęto 3 czerwca i nic nie mówi o jakiś protokołach z kontroli chociażby tej pierwszej. A ja myślałem, że jeśli o tej samej godzinie 17, to spotkają się służby wojewody z posłem przed DPS i wygłoszą wspólne oświadczenie aby był słyszany przez obywateli 1 głos.
Skąd poseł weźmie protokoły kontroli z 2020 r. skoro rozpoczęto przez wojewodę na początku 2022.

lepiej nie wiem
lepiej nie wiem
1 rok temu

czerwca 2022.