Wydarzenia Cieszyn

Nowy radiowóz już jest w Skoczowie. Dziś został oficjalnie przekazany

Policjanci ze Skoczowa otrzymali nowy radiowóz. To Kia Sportage w srebrno-niebieskich barwach i nowym fluorescencyjnym oznakowaniem.

Dziś przekazano pojazd zakupiony dzięki wsparciu Skoczowa i Starostwa Powiatowego w Cieszynie ze środków Komendy Głównej Policji. Kluczyki do samochodu z rąk wicestarosty Janiny Żagan oraz burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko w imieniu policjantów odebrał Komendant Komisariatu Policji w Skoczowie.

Zakup kolejnego, nowoczesnego radiowozu z napędem 4×4 dofinansował powiat cieszyński oraz miasto Skoczów. – Policjanci będą wykorzystywać radiowóz do codziennych służb, co z pewnością wpłynie na wzrost bezpieczeństwa miasta i gminy. To kolejny w powiecie radiowóz w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów, uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy, to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu – przekonuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Podczas uroczystości szef skoczowskich policjantów na ręce Janiny Żagan oraz Mirosława Sitko złożył podziękowania za wsparcie przy zakupie radiowozu i zaznaczył, że okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się od wielu lat współpracy, ale również dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Najnowszy nabytek dzięki odpowiednim parametrom pozwoli policjantom nie tylko pełnić służbę w komfortowych warunkach, ale także da nowe możliwości pozwalające dojechać w trudno dostępne miejsca.

Fot. mat. pras.

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Czy pojazd został poświęcony?

zadowolony?
zadowolony?
3 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

tak podszywacz, został poświęcony 2 razy dla pewności, raz przed komisariatem a raz w kościele

Oset
Oset
3 miesięcy temu

Policja jest instytucją państwową ,to państwo ma obowiązek wyposażyć policję w narzędzia pracy , takie dziadowanie nie powinno istnieć

Sevres
Sevres
3 miesięcy temu
Reply to  Oset

wzorem są OSP, PSP

e_mil
e_mil
3 miesięcy temu

Radio-wóz,to radio na kółkach czy wóz z radiem ?😊

nie wiadomo
nie wiadomo
3 miesięcy temu

Tak sobie zmieniane są barwy samochodu czy może jest nowa norma? Ile kosztowało auto i kto jaki miał udział w środkach?