Wydarzenia Bielsko-Biała

Zebrano sporą sumę na rzecz Ukrainy. Akcja trwa nadal

Dobiegła końca rozpoczęta jesienią akcja „Bielsko-Biała dla Ukrainy”. Wielu bielszczan wzięło udział w zbiórce charytatywnej na rzecz ludności objętej działaniami wojennymi. Akcja odbywała się pod patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego. Przyszedł czas na podsumowania i z całą pewnością można stwierdzić, że sukces został osiągnięty – zebrano kilkadziesiąt tysięcy złotych i tony produktów.

Październikowym koncertem i licytacją w sali ceremonii na terenie cmentarza żydowskiego przy ul. Cieszyńskiej rozpoczęła się szlachetna akcja pod hasłem „Bielsko-Biała dla Ukrainy”. Można było wylicytować m.in. kolację przygotowaną przez Dorotę Wiewiórę, przewodniczącą Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, albo sadzenie drzewa z prezydentem Jarosławem Klimaszewskim. Zebrano kwotę ponad 25 tys. zł.

Później zbierana była żywność i środki pieniężne. Pierwotnie akcja miała zostać zakończona wcześniej, podjęto jednak decyzję o przedłużeniu jej do końca roku. Grupa bielszczan mocno zaangażowała się w pomoc. Zorganizowano wiele spotkań, reklamy promujące akcję pojawiły się na miejskich autobusach. Szczególne słowa uznania należą się bielskim szkołom i przedszkolom, bo to w właśnie w kilkunastu placówkach oświatowych na terenie miasta zebrano praktycznie cały potrzebny asortyment – produkty spożywcze z długą datą ważności, psią karmę, opatrunki. Nie sprawdziły się kosze wystawione w centrach handlowych, ponieważ jak się okazało, przez całą akcję pozostały puste.

Dary przewieziono do siedziby Caritas w Janowicach, stamtąd trafiły już do Buczy i Irpienia – w listopadzie zawiózł je tam radny Szczepan Wojtasik, busem do którego paliwo sfinansował Jarosław Klimaszewski. Kolejny transport jedzie właśnie do Zaporoża. Jeśli chodzi o zbiórki pieniężne – zebrano ponad 42 tys. zł, z czego po odjęciu kosztów przekazano 37 tys. zł na rzecz zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego. Caritas, który prowadził zbiórki w bielskich parafiach zebrał na ten cel kolejne 10 tys. zł.

W związku z odniesionym sukcesem, akcja „Bielsko-Biała dla Ukrainy” będzie kontynuowana. Wkrótce na aukcję trafi portret Witalija Kliczko z jego podpisem namalowany przez bielszczankę, Magdalenę Kapele.

 

google_news
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Realista
Realista
4 miesięcy temu

Oni mas nie kochają..

ANTYukrop
ANTYukrop
4 miesięcy temu

Ani złotóweczki dla UPAdlinskich ŚMIECI!!!

nawet przeciw
nawet przeciw
4 miesięcy temu
Reply to  ANTYukrop

nikomu nie są potrzebne twoje złotóweczki ukropiku, wyrzuć se do PSZOK-u i już tam zostań

Paweł
Paweł
4 miesięcy temu

Tak, tak, zbierajcie, a kasa na Ukrainie i tak trafi nie do tych co myślicie. Łańcuch “pokarmowy” na Ukrainie jest wyjątkowo długi, Amerykanie nie mogą doliczyć się amunicji i uzbrojenia na 1 mld USD, które podarowali Ukrainie, a które nie trafiło na front, uległo anihilacji wewnątrz kraju.
Tak będzie i z waszą pomoca.

co za bzfury
co za bzfury
4 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Naprawdę?, nie było czasem tak że środki opatrunkowe porzucono w nieładzie a gotówkę schowano do tylnej kieszeni? A anihilacja amunicki polegała na tym, że wrzucono ją do ognisk i zrobiono fajerwerki.

wstyd
wstyd
4 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Chłopie, masz 70 lat i tylko pokiwać z litością na rozumieniem.

Paweł
Paweł
4 miesięcy temu
Reply to  wstyd

Masz problem bo zawsze powołuję się na fakty, a skoro dla ciebie 2+2 to 5 to już twój problem, nie mój.

o czym mowa
o czym mowa
4 miesięcy temu
Reply to  Paweł

nie składaj się ale nie zniechęcaj innych, nie przeżyłeś wojny i nie wiesz co oznacza pomoc w różnych formach, a te fakty schowaj głęboko do wewnętrznej kieszeni, żadne 2 + 2 w takich okolicznościach.