Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

O czym przeczytacie w nowej Kronice Beskidzkiej?

Nowy numer Kroniki Beskidzkiej jest już w sprzedaży. O czym można przeczytać w tym tygodniu?

Budżet Bielska-Białej na nowy rok: Życie w czasach oszczędności

W przyszłym roku – poza drobnymi wyjątkami – samorząd nie będzie rozpoczynał nowych inwestycji. Nastąpią ograniczenia w komunikacji miejskiej, ale nie będzie podwyżki cen biletów. Oszczędzania nie będzie na likwidacji niskiej emisji i walce ze smogiem.

Sarni Stok: Prokuratura wszczyna śledztwo
A jednak. Bielska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wycinki na Sarnim Stoku.

Woda i ścieki drożeją. I tak przez trzy lata
Po licznych odwołaniach Wody Polskie w Gliwicach zatwierdziły nową taryfę spółki Aqua. Mieszkańcy Bielska-Białej nie mają powodów do zadowolenia – od 16 listopada ceny za wodę i odbiór ścieków idą w górę. Woda o ponad 16 procent, ścieki o ponad 13 procent.

Jakie życie, taka śmierć
Bielskim osiedlem Kamienica wstrząsnęła niedawno wieść o śmierci dwóch starszych mężczyzn. Początkowo informowano, że zostali pozostawieni sami sobie. Wygląda jednak na to, że sami wybrali takie życie i taką śmierć.

Beskidzkie gawędy prezesa. O 12-letnich lesbijkach i nie tylko
Prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się ze swoimi sympatykami w
Wadowicach, Bielsku-Białej i Żywcu. Jarosław Kaczyński – jak zawsze – miał dużo ciekawego do powiedzenia. Wynotowaliśmy najważniejsze spostrzeżenia.

Oświęcim ciągle nie może uwierzyć
Osiedle podobne do innych, rodzina jakich wiele. Mieszkańcy Oświęcimia nadal są w szoku po brutalnym morderstwie, do jakiego niedawno tu doszło.

Co z nowymi trasami enduro? Leśnicy kontra rowerzyści
Sezon rowerowy w Beskidach dobiega końca. Miłośnicy ekstremalnych zjazdów na dwóch kółkach będą musieli poczekać do wiosny. Wielu ma nadzieję, że z jej nadejściem w górach pojawią się kolejne nowe trasy rowerowe. Mamy złą wiadomość – nie ma widoków na takie inwestycje. Przeciw są leśnicy.

Kto nam to zagra?
Czy Bielsko-Biała ma szansę stać się celem międzynarodowej turystyki kulturalnej? Ważnym tego warunkiem jest powstanie działającej regularnie orkiestry – przekonuje dyrygent Paweł Kotla. Nie jest w tym odosobniony.

Bracia Golec odznaczeni przez prezydenta
Łukasz Golec i Paweł Golec, muzycy, kompozytorzy, twórcy i liderzy grupy muzycznej Golec uOrkiestra, odebrali od prezydenta RP Andrzeja Dudy „Medale stulecia odzyskanej niepodległości”.

Zmarł Jerzy Kronhold, nasz poeta 
Wybitny poeta z Cieszyna, laureat wielu nagród, odszedł po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 76 lat.

Czarna chmura ptaków, która niesie zagładę drzew
Kormoran to spory ptak: osiąga długość do 100 cm, a rozpiętość skrzydeł sięga 160 cm. Potrafi też sporo zjeść. W naszym regionie można spotkać już kilka tysięcy osobników. To duży problem dla hodowców ryb i zarządców wód w okolicy.

Charakterni górale kontra Wody Polskie. Kto kogo atakuje?
Mieszkańcy i samorządowcy krytykują Wody Polskie-Zarząd Zlewni w Żywcu. Wójt gminy Radziechowy-Wieprz Maciej Mika zaapelował do dyrektor Marii Wisińskiej-Kurz, aby Wody Polskie nie były bardziej papieskie niż papież. Dyrektor odpowiada, że instytucja jest „witana” przez mieszkańców widłami czy nawet siekierami.

Świetni uczniowie w spartańskich warunkach
Coraz bardziej dramatyczna staje się sytuacja w Szkole Podstawowej w Jachówce. W szkole panują jedne z najgorszych warunków w całej gminie Budzów, tymczasem wyniki uczniów należą do najlepszych, i to w całym powiecie suskim! Ale teraz pojawił się promyk nadziei na lepszą przyszłość.

Ponadto – jak zwykle – wiadomości kulturalne, sportowe i kryminalne. Zapraszamy do lektury! E-wydanie można kupić na www.prasabeskidzka.pl

google_news
26 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Elżbieta
Elżbieta
1 rok temu

Bracia umarli z głodu a w zamian mamy 66 milionerów z PiS-u i zapowiada się na więcej- ochydne.

!
!
1 rok temu
Reply to  Elżbieta

ohydne pisze się przez samo h lewacki pajacu

nie wydaje się
nie wydaje się
1 rok temu
Reply to  !

tylko lewackie pajace piszą nieortograficznie?

Elżbieta
Elżbieta
1 rok temu

Ludzie stary postradał zmysły. LGBT, lesbijki, dawanie w szyję ale go te tematy kręcą- ???

Wolne sądy ,wolni ludzie
Wolne sądy ,wolni ludzie
1 rok temu

Tygodnik oPOzycyjny ! Papierowa mutacja Lewackiej 24pl były organ KW PZPR

skąd wiedzieć?
skąd wiedzieć?
1 rok temu

A tak coś konkretnie w sprawie nowego numeru?

Wolne sądy ,wolni ludzie
Wolne sądy ,wolni ludzie
1 rok temu

wielki napis Z biedy umarli wpleciony w zdjęcie Kaczyńskiego ,fajna manipulacja a tak poza tym to gawędy opowiadał wasz ryży mentor na moście w Cieszynie

co to jest manipulacja
co to jest manipulacja
1 rok temu

Kto tu manipuluje? – to co wplatasz sam, to są oddzielnie artykuły, niektórzy umieją rozróżnić. A także doczytać różne akapity pod wytłuszczonymi tytułami. A i wina Tuska też musi być u Ciebie?

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

A i u mnie też, jak wiesz. A i reszta „osiągnięć” tego ryżego parszywca dostępna szeroko. Bełkoczesz o wplataniu, oddzielnych artykułach, rozróżnianiu, doczytywaniu różnych akapitów i tym podobne bzdety. Zamieszczone zdjęcie jest jednoznaczne i nie pier… l. Trzeba napisać po prostu: to nie nasza ręka. I tyle. Każdy bolszewik cię zrozumie.

mie tędy droga
mie tędy droga
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Tadeusz to nie wina lecz znana marka od bolszewików.
Słowa w numerze nie ma o “ryżym parszywcu” więc kto tu wplata? Niczego nie będę pisał bo Tadeusz tak sobie widzi, a ja widzę inaczej i żadne przymuszanie grubymi słowami nie zmieni mojego widzenia inaczej.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Słowa w numerze nie ma o „ryżym parszywcu” więc kto tu wplata? Ty wplatasz „A i wina Tuska też musi być u Ciebie?”. Poza tym sobie widzę,czy ty to ty czy może ona albo ono? I jeszcze będę pisała, że moje widzenie widzi twoje obrzydzenie do zawartości podręcznika II kl. gimnazjum.Co prawda zachęca on do podejmowania samodzielnych prób twórczych,. A i pierwej pomaga rozwijać kompetencje językowe, ułatwia analizę i interpretację tekstów , porządkuje myślenie o literaturze i kulturze. Pomaga zrozumieć istotę i znaczenie omawianych treści, Co widzi mi się najważniejsze jest. Być to może jednak trudne i trzeba zacząć od… Czytaj więcej »

manipulant
manipulant
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Wykręcasz i przekręcasz na boczne tory jak zwykle. Zapomniałeś o osiołku aby był mocniejszy “argument”.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  manipulant

Argumentów używam odpowiednich jak zwykle. A i polemiki z menażerią nazewniczą nie podejmowałem i widzi mi się, że dalej czynił tego nie będę.

właściwie rozumieć
właściwie rozumieć
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Podejmowałeś przed chwilą wyżej, a ta menażeria nazewnicza to “Wolne sądy, wolni ludzie”, który użył pierwszy raz “wasz ryży mentor”, a Tadeusz ochoczo wsiadł na konika i pociągnął poprzez “ryży parszywiec”. Wzrok już nie ten u Tadeusza i co to opowiadać “widzi mi się”.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

“bo Tadeusz tak sobie widzi, a ja widzę inaczej i żadne przymuszanie grubymi słowami nie zmieni mojego widzenia inaczej”. No i widzi mi się, że cosik za dużo mi przypisujesz. A i mówiąc o menażerii miałem na myśli różne osły, izy i resztę towarzystwa.

clou
clou
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

“Kończ waść, wstydu oszczędź”

Szkoda.
Szkoda.
1 rok temu

Dlaczego Kronika beskidzka jest tak droga ? Kiedyś była tańsza i co tydzień kupowałem ale to było kiedyś.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  Szkoda.

Jak mawiał pewien zorientowany klasowo: są fizyczni i umysłowi. A fizyczni nie są od tego, żeby żeżacze i eeem eche żeżeże, dokładnie, pozbawieni byli obcowania z kulturą wyższą. Tak więc fizyczni maja zapier….ć a żeżacze konsumowć do zesrania włącznie.

podobnie mądre
podobnie mądre
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Chyba, że fizyczny to taki co ukończył fizykę, tak jak wnuczka po II kl. gimnazjum uważa, oczywiście że po nauce z podręcznika jęz. polskiego przez “że”. I jest też klasowo, bo druga klasa gimnazjum. Fizyczni mają mieć przywilej kupienia taniej.

czas się zatrzymał?
czas się zatrzymał?
1 rok temu

No cóż, dla Pana Prezesa czas się zatrzymał (?) w latach 60-tych kiedy to na wsi pluto na homoseksualistów, pojęcie lesbijka było nieznane, nazywali konkubinat życiem na kocią łapę, pary partnerskie były niedopuszczalne, urodzić dziecko pannie było zakałą rodzinie i miano jeszcze wcześniej już przygotowane imiona wskazujące dla takich dzieci.

lewactwo to defekt mózgu
lewactwo to defekt mózgu
1 rok temu

Szkoda ,że nie żyłem w tych czasach

aha, defekt mózgu
aha, defekt mózgu
1 rok temu

popytaj starszych jak było na wsiach, niczego nie będziesz żałował, a i opinia o defekcie Ci się zmieni