Wydarzenia Cieszyn

Obozy harcerskie pod nadzorem cieszyńskich strażaków

Obozy harcerskie są w sosób szczególny narażone na zagrożenia związane z anomaliami pogodowymi, dlatego strażacy powiatu cieszyńskiego w okresie wakacji szczególną opieką obejmują takie formy wypoczynku.

Funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ustronia odwiedzili w ostatnich dniach harcerzy wypoczywających na terenie Stanicy obozowej „Lipowiec” Hufca Ziemi Wodzisławskiej przy ul. Bednarka w Ustroniu. Wizyty strażaków odbywają się cyklicznie w chwili rozpoczęcia się kolejnych turnusów wypoczynkowych harcerzy. Mają na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wypoczywających na obozach. Podczas spotkania strażacy sprawdzili obozowisko pod kątem przeciwpożarowym oraz ewakuacyjnym, przeprowadzili zajęcia edukacyjne, obejmujące sposób postępowania podczas możliwych zagrożeń mogących wystąpić na terenie obozu – ze szczególnym uwzględnieniem pożarów, gwałtownych wyładowań atmosferycznych i obfitych opadów deszczu oraz silnych podmuchów wiatru.

fot. st. kpt. Tomasz Szymala, KP PSP Cieszyn

Wizytacja strażaków odbyła się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy centralami organizacji harcerskich, a Komendą Główną, a kontrola miała na celu wzmocnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wypoczywającej w okresie wakacyjnym na obozach harcerskich. Ponadto w przypadku braku łączności telefonicznej danego obozu harcerskiego ze służbami ratowniczymi, komendy PSP udostępniają harcerzom radiotelefony, przy pomocy których w razie potrzeby mogą wezwać służby ratunkowe.

st. kpt. Tomasz Szymala, KP PSP Cieszyn

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
strzeżonego...
strzeżonego...
6 miesięcy temu

W jednym miejscu policjanci, w innym strażacy dla harcerzy na obozowiskach. Mundur to mundur, oby gwałtowne burze się wystraszyły postawienia namiotu pod drzewami.