Na sygnale Sucha Beskidzka

Okazja czyni złodzieja, więc ich nie dajmy

Suscy policjanci zatrzymali 50-letnią mieszkankę powiatu suskiego, która z jednej z posesji w Suchej Beskidzkiej, wykorzystując nieuwagę domowników, ukradła ich rzeczy osobiste. Policjanci ostrzegają, by nie ułatwiać życia złodziejom i szczególnie w okresie wyjazdów na letni wypoczynek odpowiednio zabezpieczać swoje domy i mieszkania.

Do wspomnianej kradzieży doszło we wtorek, 23 czerwca. Nieustalona początkowo osoba, wykorzystując fakt pozostawienia otwartej furtki i drzwi wejściowych do domu jednorodzinnego, skorzystała z nadarzającej się okazji do wzbogacenia się cudzym kosztem. Weszła do budynku i wyniosła z niego odzież i buty wycenione w sumie na niemal 900 zł. – Właścicielka domu wraz z córką przebywały w innej części posesji – mówi rzecznik suskiej policji Wojciech Copija.

Poszkodowana o krótkiej wizycie nieproszonego gościa powiadomił suskich policjantów i do akcji, z uwagi na charakter sprawy, wkroczyli kryminalni. Nie od razu, ale jednak szybko ustalili, że kradzieży dopuściła się 50-letnia mieszkanka powiatu suskiego. Na początku lipca kobieta została złapana. Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać. Inne złodziejka… zniszczyła. – Postawiono jej zarzut kradzieży mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat – mówi Wojciech Copija.

Z uwagi na trwające wakacje i związane z nimi wyjazdy urlopowe ostrzega, że pozostawienie na długi okres mieszkania bez nadzoru, ale niekiedy (jak w tym przypadku)  nawet zwykła chwilowa nieuwaga stwarza złodziejom i włamywaczom dobrą okazję do kradzieży. – Zadbajmy o to, by po powrocie z wakacji nie spotkała nas przykra niespodzianka. Zamknijmy drzwi i okna w domu i innych pomieszczeniach gospodarczych, nie zapominając o budynkach wolnostojących. Nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe, szczególnie na portalach społecznościowych. Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów, ani gotówki. Zaufanego sąsiada zawsze można poprosić o zwracanie uwagi na naszą posesję lub mieszkanie i alarmowanie nas w przypadku obecności podejrzanych osób – udziela porad rzecznik suskiej policji.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments