Kultura i rozrywka

Oryginalna Ela!

Elżbieta Legierska-Niewiadomska, Kobieta Oryginalna Śląska Cieszyńskiego 2020. Fot. Natalia Tokarska
Elżbieta Legierska-Niewiadomska, Kobieta Oryginalna Śląska Cieszyńskiego 2020. Fot. Natalia Tokarska

Dla pięciu pań, mieszkanek naszego regionu, to było bardzo emocjonujące popołudnie. Właśnie dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej ogłoszono wyniki głosowania na Oryginalną Kobietę Śląska Cieszyńskiego 2020.

Spotkanie miało kameralny charakter, a ze względów epidemicznych organizatorzy zdecydowali zaprosić tylko laureatki ze Złotej Piątki, członków jury oraz przedstawicieli lokalnych władz. Przypomnijmy, w dziewiątej edycji tego prestiżowego konkursu do Złotej Piątki zakwalifikowały się: Henryka Brańczyk z Pruchnej, Jolanta Heller z Ustronia, Zofia Jagosz-Zarzycka ze Skoczowa, Elżbieta Legierska-Niewiadomska z Koniakowa i Franciszka Probosz z  Istebnej (aktualnie mieszka w Warszawie i nie wzięła udziału w dzisiejszej uroczystości). Sylwetki wszystkich pań prezentowaliśmy na naszym portalu oraz na łamach “Głosu Ziemi Cieszyńskiej”.

W tym roku mieliśmy niesamowitą liczbę głosów oddanych na kandydatki, i w wersji papierowej, i elektronicznie. W sumie oddano 5191 głosów – powiedziała Aneta Legierska, członkini jury z ramienia istebniańskiego GOK-u. Najwięcej osób zagłosowało na Elżbietę Legierską-Niewiadomską z Koniakowa i statuetka Oryginalnej Kobiety Śląska Cieszyńskiego 2020 trafiła właśnie w jej ręce. – Nie spodziewałam się! Ogromnie się cieszę – powiedziała zwyciężczyni tuż po ogłoszeniu wyników, nie kryjąc wzruszenia. – To zwycięstwo to dla mnie jak dostanie drugich skrzydeł. Przynajmniej wiem, że to, co się robiło przez tyle lat, jednak procentuje – dodała.

Wszystkim paniom gratulowali dyrektor istebniańskiego GOK-u Łucja Dusek-Francuz, zastępca wójta Istebnej Ryszard Macura oraz członkowie jury:  Aneta Legierska (GOK), Natalia Tokarska (“Głos Ziemi Cieszyńskiej”) i Wojciech Tatka (portal ox.pl).

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
GusGus
GusGus
27 dni temu

Duże gratulacje!
A przypomnę, że przez 28 lat ta Pani była szefową tego ośrodka w którym teraz zdobyła nagrodę. W ubiegłym roku, jak sama napisała po nieuzasadnionej krytyce przez obecną Panią Wójt złożyła rezygnację. Ciekawe jak się czuła obecna szefowa tego ośrodka i wójtka przy wręczaniu tej nagrody. Brawo dla mieszkańców tego regionu za wyrażenie swoimi głosami swojej opinii na temat laureatki.

Nieotakepolske
Nieotakepolske
28 dni temu

Gratulacje, Pani Elu, ten wynik pokazuje ile osob stoi za Panią murem! Proszę się trzymać dumnie i z podniesioną głową, jesteśmy z Panią!