Kultura i rozrywka

Oryginalna Ela!

Elżbieta Legierska-Niewiadomska, Kobieta Oryginalna Śląska Cieszyńskiego 2020. Fot. Natalia Tokarska
Elżbieta Legierska-Niewiadomska, Kobieta Oryginalna Śląska Cieszyńskiego 2020. Fot. Natalia Tokarska

Dla pięciu pań, mieszkanek naszego regionu, to było bardzo emocjonujące popołudnie. Właśnie dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej ogłoszono wyniki głosowania na Oryginalną Kobietę Śląska Cieszyńskiego 2020.

Spotkanie miało kameralny charakter, a ze względów epidemicznych organizatorzy zdecydowali zaprosić tylko laureatki ze Złotej Piątki, członków jury oraz przedstawicieli lokalnych władz. Przypomnijmy, w dziewiątej edycji tego prestiżowego konkursu do Złotej Piątki zakwalifikowały się: Henryka Brańczyk z Pruchnej, Jolanta Heller z Ustronia, Zofia Jagosz-Zarzycka ze Skoczowa, Elżbieta Legierska-Niewiadomska z Koniakowa i Franciszka Probosz z  Istebnej (aktualnie mieszka w Warszawie i nie wzięła udziału w dzisiejszej uroczystości). Sylwetki wszystkich pań prezentowaliśmy na naszym portalu oraz na łamach “Głosu Ziemi Cieszyńskiej”.

W tym roku mieliśmy niesamowitą liczbę głosów oddanych na kandydatki, i w wersji papierowej, i elektronicznie. W sumie oddano 5191 głosów – powiedziała Aneta Legierska, członkini jury z ramienia istebniańskiego GOK-u. Najwięcej osób zagłosowało na Elżbietę Legierską-Niewiadomską z Koniakowa i statuetka Oryginalnej Kobiety Śląska Cieszyńskiego 2020 trafiła właśnie w jej ręce. – Nie spodziewałam się! Ogromnie się cieszę – powiedziała zwyciężczyni tuż po ogłoszeniu wyników, nie kryjąc wzruszenia. – To zwycięstwo to dla mnie jak dostanie drugich skrzydeł. Przynajmniej wiem, że to, co się robiło przez tyle lat, jednak procentuje – dodała.

Wszystkim paniom gratulowali dyrektor istebniańskiego GOK-u Łucja Dusek-Francuz, zastępca wójta Istebnej Ryszard Macura oraz członkowie jury:  Aneta Legierska (GOK), Natalia Tokarska (“Głos Ziemi Cieszyńskiej”) i Wojciech Tatka (portal ox.pl).

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
GusGus
GusGus
1 rok temu

Duże gratulacje!
A przypomnę, że przez 28 lat ta Pani była szefową tego ośrodka w którym teraz zdobyła nagrodę. W ubiegłym roku, jak sama napisała po nieuzasadnionej krytyce przez obecną Panią Wójt złożyła rezygnację. Ciekawe jak się czuła obecna szefowa tego ośrodka i wójtka przy wręczaniu tej nagrody. Brawo dla mieszkańców tego regionu za wyrażenie swoimi głosami swojej opinii na temat laureatki.

Nieotakepolske
Nieotakepolske
1 rok temu

Gratulacje, Pani Elu, ten wynik pokazuje ile osob stoi za Panią murem! Proszę się trzymać dumnie i z podniesioną głową, jesteśmy z Panią!