Na sygnale Oświęcim

Oświęcim: Z nożem na babcię!

Wnuk zatrzymany za usiłowanie zabójstwa babci. Fot. KPP Oświęcim

19-latek rzucił się z nożem kuchennym na swoją babcię, która spała! Ranna 68-letnia kobieta trafiła do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, a jej wnuk do jednego z aresztów śledczych.

Jak informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, w sobotę (20 listopada) o 3.30 dyżurny oświęcimskiej komendy został powiadomiony, że na Szpitalny Oddział Ratunkowy przywieziono 68-letnią kobietę z ranami ciętymi głowy i klatki piersiowej.

Policjanci błyskawicznie udali się do szpitala, gdzie ustalili, że związek z uszkodzeniem ciała kobiety miał jej nastoletni wnuk, który mieszkał u niej od dwóch dni. Funkcjonariusze natychmiast udali się do mieszkania pokrzywdzonej gdzie zatrzymali 19-latka. Podczas oględzin miejsca zdarzenia za jednym z okien mieszkania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli nóż kuchenny, którym posłużył się sprawca. Podejrzany trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy. Badanie jego stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym nie wykazało zawartości środków odurzających. Zatrzymanemu została pobrana krew do analizy na zawartość innych substancji w organizmie – podkreśla Małgorzata Jurecka.

W trakcie czynności śledczy ustalili, że wnuk zaatakował nożem kuchenną swoją babcię, gdy spała. Po tym fakcie powiadomił sąsiada, z którym wspólnie wezwali karetkę. 19-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a na wniosek prokuratura sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Za usiłowanie zabójstwa 19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie – dodaje Małgorzata Jurecka.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Clopikseusz
Clopikseusz
2 lat temu

czyn straszny a zarazem absurdalny -prawdopodobnie sprawca chory psychicznie nie leczony-nie wiedziałl co robi,mogło być tak że ma nie rozpoznaną schizofrenię-słyszał głosy nakazujące mu zabić babcię którym nie mógł sięprzeciwstawić