Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Oszuści w Czechowicach-Dziedzicach. Urząd Miejski ostrzega przed domokrążcami podającymi się za urzędników

Foto FB Gmina Czechowice-Dziedzice

Do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach dotarła informacja o osobach, które podając się za pracowników gminy, rzekomo prowadzących audyty energetyczne. Próbują zdobyć informacje na temat liczby domowników oraz czasu ich przebywania w domu. Mogą to być oszuści-domokrążcy, szukający sposobności na dokonanie kradzieży.

 

Do sytuacji takiej doszło w czwartkowe popołudnie 20 października w Ligocie. Z Urzędem Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach skontaktowała się mieszkanka sołectwa, którą chwilę wcześniej odwiedziły osoby podające się za „pracowników gminy”. Powołując się na prowadzenie „audytów energetycznych” wypytywały, czy kobieta mieszka sama, czy domowników jest więcej. Mieszkanka Ligoty ucięła dalszą rozmowę i postanowiła telefonicznie skontaktować się w tej sprawie z Urzędem. Z przekazanych przez nią informacji wynika, że domokrążcy mogli tego dnia nachodzić również inne, mieszkające w sąsiedztwie osoby.

 

Podobna sytuacja miała miejsce na terenie Czechowic-Dziedzic początkiem czerwca bieżącego roku. Dlatego urzędnicy przypominają, że pracownicy Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach nie odwiedzają mieszkańców i nie zadają im pytań dotyczących ilości osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe. Gdyby jednak doszło do wizyty urzędnika w miejscu zamieszkania, to powinien się on wylegitymować, a cel jego wizyty zawsze można zweryfikować dzwoniąc do Urzędu Miejskiego.

 

W przypadku podobnych sytuacji zalecamy szczególną ostrożność i natychmiastowe zgłaszanie tego typu incydentów policji. Lokalne społeczności – na sołectwach i osiedlach – prosimy o informowanie o tego typu zagrożeniach sąsiadów, zwłaszcza starsze, czy samotnie mieszkające osoby – informuje Urząd Miejski.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments