Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Na czasie Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Otrzymałeś zaniżone odszkodowanie OC / AC? Skorzystaj z dopłaty do odszkodowania!

Towarzystwa ubezpieczeniowe są instytucjami nastawionymi na zysk. Z tego powodu dążą do ograniczania kosztów, a te wynikają przede wszystkim z wypłacanych odszkodowań. Osobiście przekonali się o tym kierowcy, którzy otrzymali zaniżoną wycenę naprawy szkody. Czy da się jakość przeciwdziałać temu zjawisku? Owszem – pozwalają na to dopłaty do odszkodowań oferowane przez wyspecjalizowane kancelarie. Na czym one polegają i dlaczego warto z nich korzystać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się już teraz.

Zaniżone odszkodowanie to częsty problem kierowców

Jeżeli z winy innego kierowcy Twoje auto uległo uszkodzeniu lub zniszczeniu, należy Ci się odszkodowanie w takiej wysokości, aby możliwe było przywrócenie pojazdu do stanu sprzed kolizji. W celu uzyskania pieniędzy należy się skontaktować z towarzystwem ubezpieczeniowym, w którym sprawca ma wykupione OC. W przypadku, gdy zarówno sprawca, jak i poszkodowany korzystali z polisy obejmującej BLS (bezpośrednią likwidację szkód), poszkodowany może zgłosić zdarzenie do swojego towarzystwa, co przyspiesza procedury.

Po zgłoszeniu szkody towarzystwo przesyła kosztorys naprawy. Niewielkie uszkodzenia wystarczy udokumentować zdjęciami wykonanymi choćby telefonem komórkowym, podczas gdy bardziej złożone szkody z reguły wymagają oględzin rzeczoznawcy. Poszkodowany nie musi akceptować wyceny zaproponowanej przez towarzystwo. Jeżeli uzna, że jest za niska i oferowana kwota uniemożliwia naprawę samochodu, może złożyć odwołanie.

Jak sprawdzić czy odszkodowanie zostało zaniżone? Zajrzyj tutaj: www.take-care.com.pl/zanizone-odszkodowanie-oc.html

Nawet to nie daje jednak gwarancji uzyskania pożądanej sumy, ponieważ firma ubezpieczeniowa ma prawo do podtrzymania swojej pierwotnej wyceny. Co wtedy?

Nie rezygnuj z walki o swoje

Niejeden kierowca decyduje się na rezygnację z walki o własne interesy i postanawia się zgodzić na zaproponowaną wycenę pomimo świadomości, że jest ona zaniżona. Co prawda istnieje możliwość wejścia na drogę sądową. Ale po pierwsze wiąże się z to poświęceniem własnego czasu i środków, a po drugie nie daje gwarancji wygranej. Nawet jeśli uda się zwyciężyć, uzyskana kwota i tak może być niższa niż koszt naprawy pojazdu. Na szczęście istnieje rozwiązanie również tego problemu – jest nim dopłata do odszkodowania.

Czym są dopłaty do odszkodowań OC / AC?

Na czym polegają dopłaty do odszkodowań? W praktyce chodzi o cesję szkody na rzecz wyspecjalizowanej kancelarii, która w ten sposób wykupuje ją i przejmuje na siebie wszystkie konsekwencje z tym związane. Jak to działa w praktyce? Pokażmy to na przykładzie. Załóżmy, że kierowca zgodził się na zaniżone odszkodowanie w wysokości 2000 zł, podczas gdy koszt naprawy samochodu wyniósł 3000 zł. Korzystając z dopłaty, kancelaria odszkodowawcza zaproponowała mu dodatkowo 800 zł w zamian za przekazania praw do szkody.
Kierowca, który otrzymał dopłatę, nie martwi się dalszym przebiegiem sprawy. Nie interesuje go to, czy kancelarii, z którą nawiązał współpracę, uda się uzyskać kwotę większą niż wartość dopłaty. Po podpisaniu umowy stanowiącej formalną podstawę do cesji szkody, kierowcy zostaje przekazana ustalona suma z możliwością jej dowolnego wykorzystania. Poszkodowany może, choć nie musi spożytkować ją na przywrócenie pojazdu do stanu sprzed wypadku.

Jak jest wysokość dopłaty do odszkodowania?

Jej wysokość jest zawsze ustala indywidualnie i zależy przede wszystkim od następujących czynników:
• stopień trudności danej sprawy,
• szacunek kwoty, o jaką odszkodowanie zostało zaniżone przez towarzystwo ubezpieczeniowe,
• poziom ryzyka związanego z daną sprawą.

Im łatwiejsze i mniej skomplikowane postępowanie, tym wyższa dopłata. Jednak nawet w przypadku trudniejszej sprawy warto nawiązać współpracę z kancelarią, która oferuje dopłaty do odszkodowania. Scedowanie jej na specjalistów doświadczonych w walce o interesy klientów w sporach z towarzystwem ubezpieczeniowym pozwala na uzyskanie z góry określonej, satysfakcjonującej kwoty. Bez nerwów, straty czasu i pieniędzy, z czym mogłoby się wiązać prowadzenie sprawy sądowej we własnym zakresie.

Dopłata do odszkodowania gwarantuje:
• uzyskanie z góry określonej kwoty,
• oszczędność czasu i nerwów,
• możliwość podwyższenia wartości odszkodowania,
• brak ryzyka związanego z przegraniem sprawy sądowej lub uzyskaniem niewielkiej kwoty w jej ramach,
• szybkie, proste i uczciwe procedury.

Dopłata do odszkodowania – oszczędność czasu i nerwów

Decydując się na dopłatę do odszkodowania, nie trzeba czekać na zakończenie sprawy sądowej ani z góry płacić za usługi adwokata. Dzięki temu można szybko i łatwo otrzymać pieniądze pozwalające na naprawę samochodu. Nawet jeśli nie w pełnym wymiarze, to w dużym stopniu, a na pewno w większym zakresie, niż pozwoliłoby na to samo odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Kto może skorzystać z dopłaty do odszkodowania?

Dopłata do odszkodowania jest dostępna dla każdego kierowcy, którego samochód w ciągu ostatnich 3 lat został uszkodzony lub zniszczony z winy innego uczestnika ruchu drogowego lub własnego AC. Skala ani wartość szkód nie mają znaczenia. Dopłatę do szkody można uzyskać niezależnie od tego, w jakim zakresie samochód wymaga naprawy. Podstawą do jej uzyskania jest zaniżenie odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Co ważne, z dopłaty można skorzystać zarówno po otrzymaniu kosztorysu i przed jego akceptacją, jak i po rozwiązania sprawy i wypłacie odszkodowania. Nawet jeśli minęło kilkanaście miesięcy od formalnego zakończeniu procedur i uzyskania pieniędzy od towarzystwa ubezpieczeniowego, nie zamyka to drzwi do skorzystania z możliwości dopłaty do odszkodowania. Są one otwarte dla każdego, komu zaproponowano zaniżony kosztorys naprawy szkody bez względu na to, czy się został zaakceptowany, czy nie.

Dokładny opis przebiegu procesu odkupu odszkodowania znajdziecie Państwo tutaj: www.take-care.com.pl/odkup-odszkodowan.html

Jedynym kryterium, które uniemożliwia otrzymanie dopłaty jest podpisanie ugody z ubezpieczycielem.

Profesjonalne wsparcie na wagę złota

Korzystając z dopłaty, można zapomnieć o całej sprawie i zająć się naprawą samochodu lub w inny sposób wydać uzyskane pieniądze. Nie ma potrzeby wysyłania żadnych wniosków, korespondowania z towarzystwem ani brania udziału w ewentualnej rozprawie sądowej. Wszystkie te obowiązki przejmuje kancelaria odszkodowawcza. Jako że pracują w niej specjaliści, którzy są doskonale zorientowani w rynku ubezpieczeniowym, ich skuteczność w walce o interesy swoje i klientów jest na tyle wysoka, że pozwala na wywalczenie maksymalnie kwot.

Kancelarie odszkodowawcze mogą zaproponować wysokie dopłaty, bo wiedzą, że są w stanie tak poprowadzić sprawę, aby uzyskać duże odszkodowanie. Różnica pomiędzy jego wysokością a wartością dopłaty stanowi wynagrodzenie dla firmy, która wypłaca dopłatę. Jedną z takich kancelarii jest Take Care Polska. Opłaca się z nią współpracować ze względu na:

• maksymalnie wysokie dopłaty,
• krótki czas rozpatrywania sprawy,
• szybką wypłatę pieniędzy,
• profesjonalną i przyjazną obsługę.

Wystarczy skontaktować się z Take Care Polska, wysłać dokumenty dotyczące sprawy i oczekiwać na szybki kontakt z propozycją dopłaty do odszkodowania. To wygodne, uczciwe, bezpieczne i opłacalne rozwiązanie, z którego warto korzystać, aby uzyskać większą rekompensatę za szkody drogowe!

Więcej informacji o usłudze dopłaty do odszkodowań znajdziecie Państwo na www.take-care.com.pl

google_news