Perfekcyjna trzecia tercja. Trzyniec ma pierwszy skalp

Hokeiści Oceláři Trzyniec efektownie rozpoczęli serię finałową play-off przeciwko Sparcie Praga. Czerwono-biali przy pełnych trybunach WERK Areny pokonali rywali 4:1.

Początek spotkania był wyrównany, ale to goście lepiej weszli w mecz. Dodatkowo w pierwszej tercji zawodnicy z Trzyńca aż trzykrotnie siadali na ławce kar, a jedną z przewag w 10. minucie wykorzystał Maksim Matushkin, otwierając wynik spotkania. Gospodarze próbowali wyrównać, ale cel osiągnęli dopiero w trzeciej odsłonie spotkania. W 45. minucie Vladimír Svačina celnie przymierzył i zrobiło się 1:1. Podopieczni trenera Václava Varaďy kontynuowali natarcie i zadali jeszcze trzy ciosy, które złamały Spartę. W 49. minucie prowadzenie miejscowych podwyższył Andrej Nestrašil, dwie minuty później trafił Aron Chmielewski a w 58. wynik meczu ustalił Tomáš Marcinko. Jutro mecz numer dwa.