Wydarzenia Wadowice

Pierwszy przypadek koronawirusa w gminie Wieprz

Fot. Pixabay

Informacje o tym, że mieszkaniec gminy Wieprz jest zakażony koronawirusem docierały do nas już w niedzielę. Dziś znalazły potwierdzenie w raporcie wadowickiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W powiecie wadowickim przez trzy tygodnie nie odnotowano żadnego nowego przypadku covid-19. W niedzielę PSSE w Wadowicach podała, że nowym chorym jest mieszkaniec gminy Mucharz (pierwszy przypadek w tej gminie). Już wtedy mieszkaniec Wieprza donosił, że w ich gminie jest taka osoba, choć z danych Sanepidu to nie wynikało. Dziś jego słowa potwierdziły się. Podobnie jak w Mucharzu, tak i w Wieprzu jest to pierwsze zakażenie się koronawirusem.

Do tej pory koronawirusem zainfekowanych zostało 18 mieszkańców powiatu wadowickiego. Sześć przypadków zdiagnozowano w gminie Brzeźnica (5 osób wyzdrowiało, jedna zmarła), pięć w gminie Lanckorona (wszyscy wyzdrowieli), trzy w gminie Kalwaria (wszyscy chorzy wyzdrowieli) oraz po jednym w gminach Andrychów (zakażony zwalczył wirusa), Tomice, Mucharz, Wieprz.

W powiecie wadowickim w kwarantannie przybywa 141 osób.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

W Tomicach, Mucharz też był kiedyś pierwszy przypadek. Tylko kto o tych gminach pisze? – nie ma redaktora w beskidzka 24 na ten obszar.