Bielsko-Biała Sport Żywiec

Spartakiada niepełnosprawnych i rodzinna. Sportowa rywalizacja i świetna zabawa

Fot. Organizatorzy

6 czerwca na terenach zielonych otaczających Dworek Góralski w Łodygowicach odbyła się XIII Ogólnopolska Spartakiada Osób Niepełnosprawnych oraz XIII Spartakiada Rodzinna – Od Juniora do Seniora, zorganizowana przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy.

To była pierwsza impreza sportowa po przerwie wynikającej z epidemii, dlatego niezbędne były pewne ograniczenia. Nie przeszkodziło to jednak w dobrej zabawie i aktywności od samego rana. Dzień rozpoczęto od rywalizacji osób niepełnosprawnych. W konkurencjach wzięli udział sympatycy oraz sportowcy Eurobeskidów, ale także podopieczni Stowarzyszenia Serce dla Serca z Bielska-Białej oraz Stowarzyszenia Dzieci Serc z Radziechów.

Jak podkreślali organizatorzy wydarzenie miało na celu nie tylko promocję sportu jako formy rehabilitacji, ale przede wszystkim integrację osób niepełnosprawnych. A okazji ku temu było sporo. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w rzucie oszczepem, kręglach, biegu na 100m, rzucie piłką lekarską lub palantową. Organizatorzy zapewnili też posiłek i pamiątkową koszulkę dla każdego, a dla najlepszych puchary, dyplomy medale i nagrody.

Podczas ceremonii otwarcia i dekoracji zwycięzców nie zabrakło przedstawicieli rządu, samorządów, sponsorów i lokalnych działaczy. Organizatorom towarzyszyli wiceminister pracy, rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed, radny Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Baczyński, dyrektor śląskiego oddziału PFRON Jan Wroński oraz dyrektor PGE Energia Odnawialna oddział Porąbka-Żar Jakub Kliś.
W Spartakiadzie Rodzinnej wzięła udział maksymalna liczba osób mogąca brać udział w imprezach masowych: od dzieci, przez dorosłych, a kończąc na osobach po 50-tce. Startowały całe rodziny – dzieci, rodzice i dziadkowie, którzy zagrzewali się nawzajem do walki. Upominki zwycięzcom wręczali wiceminister Stanisław Szwed, wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk, prodziekan ds. studenckich ATH w Bielsku-Białej dr inż. Jacek Rysiński, dyrektor ZSM-E w Żywcu dr Bogusław Wyleciał, wiceprezes Dawid Tyc oraz członek zarządu SI Eurobeskidy Wojciech Barabasz.

Na zakończenie prezes SI Eurobeskidy Stanisław Handerek zaprosił wszystkich do rywalizacji za rok- Cieszę się, że byliście tu dzisiaj. Niestety ze względu na panującą sytuację nie mogliśmy się spotkać w szerszym gronie. Jednak za rok, kiedy Stowarzyszenie będzie obchodzić jubileusz 25-lecia, mam nadzieję, że będzie nas mogło świętować nie 150, ale 1500 – podsumował.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments